Muzejpedagoģiskajā programma — Mana dzimtene Latvija

8. novembrī 2. d klases skolēni apmeklēja Ogres Vēstures un mākslas muzeju, lai piedalītos muzejpedagoģiskajā programmā Mana dzimtene Latvija.

Gan Baltijas jūra, gan Gaiziņkalns un Daugava… tāpat pilis un muižas, meži un zvejnieku laivas – tas viss ir stāsts par mūsu Latviju.
Muzejpedagoģiskās nodarbības laikā muzeja gide ļoti interesanti palīdzēja skolēniem ieskatīties Latviju laiku lokos. Bērni uzzināja atbildes uz daudziem jautājumiem par Latviju. Kāda bija Latvijas teritorija pirms daudziem tūkstošiem gadu? Kad te ienāca pirmie cilvēki, un kāpēc? Kad radās Latvijas simbolika, kā valsts veidojās, līdz ir tāda, kādu to zinām un pazīstam šodien?

Muzejpedagoģiskās nodarbības noslēgumā skolēni piedalījās radošājā darbnīcā, kurā veidoja Ogres ģērboni.

 

kustību festivāls “Krāsainajā deju priekā”

Š.g. 12. aprīlī Ogres sākumskolā notika kustību festivāls “Krāsainajā deju priekā” 4. – 6. klasēm.

Katrai klasei piešķīra žūrija nominācijas: Oriģinālākais, jautrākais, draudzīgākais, spožākais, šarmantākais, enerģiskākais, nopietnākais, atraktīvākais, mūsdienīgākais, sportiskākais, muzikālākais, tautiskākais priekšnesums.

Žūrijas sastāvs: Ogres sākumskolas direktore Māra Banka, Ogres sākumskolas  mūsdienu deju grupas “Karmelles” vadītāja Linda Mangule, Ogres sākumskolas tautisko deju kolektīva “Dzītariņš” vadītāja Daira Dāle, Deju grupas “Buras “ pamatsastāva dejotājs peldēšanas treneris un arī Ogres ģimnāzijas absolvents Andris Krauja, Deju grupas “Buras “ studijas sastāva dejotāja, Ogres sākumskolas absolvente, Ogres ģimnāzijas 9. klases skolniece Enija Čiščakova.

Trīs zvaigznes debesīs mirdz…

Apstājies godbijībā un pateicībā pie visas tautas celtā Brīvības pieminekļa, apstājies pie tā un stiprini sevī prieku par Latviju – nacionālu un brīvu. (K.Ulmanis)

Man Latvija ir cilvēki, kurus satieku ikdienā, kuri apzinās sevi, priecājas par brīvību. Tā ir brīvība, kas ļauj mums visiem kopā savā zemē plānot nākotni, līdzdarboties sava novada, pilsētas, valsts dzīvē.

Es lepojos ar mūsu skolu skolēniem, jauniešiem, valstī talantīgiem māksliniekiem, sportistiem, radošiem cilvēkiem. Viņiem katram ir savs viedoklis, bet kopīgs lepnums par savu valsti

Ikdienā mēs gaužamies par neizdarītajiem darbiem, par pieļautām kļūdām. Bet domāsim, ko katrs mēs varam mainīt, dot Latvijai. Latvija ir tāda kādi esam mēs. Viss sākas no viena katra no mums

Apzinīgi darot ierastos ikdienas darbus, rūpējoties par saviem vecākiem, nodrošinot cerīgu nākotni saviem bērniem, mēs darām vienu darbu mūsu valstij.

Cienīsim sevi, apkārtējos, savu valsti, un tad arī citi cienīs mūs. Lai trīs zvaigznes Brīvības piemineklī mirdz pār Latviju! Dievs svētī Latviju!

Māra Banka

NBA junioru līgas izslēgšanas turnīrs

25. janvārī Salaspils Sporta namā notika NBA Junioru līgas izslēgšanas turnīrs, kurā tika noskaidrotas četras komandas, kuras 11. februārī Ventspilī Zvaigžņu spēles laikā piedalīsies izšķirošajās cīņās par 1. un 3. vietu. Finālmačā sacentīsies Minnesota Timberwolves (Āgenskalna Valsts vācu ģimnāzija) un Detroit Pistons (Salaspils 1. vidusskola), par trešo vietu cīnīsies Oklahoma City Thunder (Rīgas 49. vidusskola) un Chicago Bulls (Rīgas Teikas vidusskola).

Ogres sākumskolas 5.c klases pārstāvētā Orlando Magic komanda 8 puišu (Jēkabs Kapustāns, Artūrs Asars, Kārlis Palsāns, Harijs Kaupmanis, Justs Belevičs, Edgars Gremze, Endijs Batarags, Kristofers Kalvis) un 4 meiteņu (Laima Mangule, Elīna Vempere, Nikija Tēra, Silva Ose) sastāvā un trenera Ulda Švēdes vadībā cīnoties starp 16 labākajām komandām, iekļuva ceturtdaļfinālā un izcīnīja 5. vietu.

Komanda veiksmīgi aizvadīja pirmo spēli pret Boston Celtics komandu no Rēzeknes sākumskolas, spēles rezultāts 54:32 Orlando Magic labā. Savukārt nākamie pretinieki no Chicago Bulls Rīgas Teikas vidusskolas izrādījās stiprāki, spēles rezultāts 23:32 pretinieka labā.

NBA Junioru līgā Orlando Magic ir aizvadījusi 10 spēles, no kurām 9 ir vainagojušās ar uzvarām un tikai viena – ar zaudējumu. Pēdējā spēle apturēja vien mūsu lieliskās komandas iekļūsanu finālā. Komanda var lepoties ar to, ka šajā turnīrā tā ir bijusi vienīgā, kuras sastāvs tika nokomplektēts no vienas klases jauniešiem – Ogres sākumskolas 5.c klases.

Varam lepoties arī ar komandas spēlētāja Justa Beleviča sniegumu spēļu starplaikā rīkotajā 3 punktu metienu konkursā, kurš saņēma individuālo balvu no turnīra organizētājiem.

NBA Junioru līgas laikā gūtā pieredze, emocijas noderēs arī nākotnē, pieņemot citus izaicinājumus. Komanda saka lielu paldies savam trenerim – Uldim Švēdem par veltīto laiku un labu komandas vadību, Ogres sākumskolas 5.c klases skolotājiem – par sapratni un pretimnākšanu iedzenot iekavēto mācību vielu, kā arī visiem saviem atbalstītajiem un līdzjutējiem, gan klātienē, gan attālināti!

Vairāk informācijas NBA Junioru līgas mājaslapā www.jrnbalatvija.lv.