Saraksts aktualizēts 2019. gada 8. novembrī.

Jaunākās grāmatas skolēniem

Eju meklēt!

L. Ozola

Eju meklēt!

Stāsta «Eju meklēt!» galvenā varone ir Vilma — maza meitene, kas vakarā pirms gulētiešanas pierunā tēti vēl uzspēlēt paslēpes. Grāmatā izmantots papīra atloku (lift–the–flap) princips, kas lasītājam katrā grāmatas atvērumā dod iespēju pavērt dažādas durvis un kopā ar Vilmu ielūkoties, kas aiz tām slēpjas.

1. - 3. klase

Emma & vienradžruksis

Sirdī varonis!

Emmas un vienradžrukša piedzīvojumi turpinās!
Kopš Antonijas un Bokela kunga brīnumbūtnes – nāriņa Alva un siekaltārps Siekaliņniekaliņš – tika samainītas vietām, visi ir nelaimīgi, tāpēc Emma ar vienradžruksi nolemj brīnumbūtnes atkal atgriezt īstajās rokās. Viņi dodas draugiem palīgā un atklāj ne tikai Siekaliņniekaliņa īpašās spējas, bet arī Bokelu ģimenes tumšos noslēpumus.

1. - 3. klase

Sirdī varonis!
Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās

S. Košeļeva

Gurķis Elmārs, kas dikti kreņķējās

Stāsta galvenais varonis gurķis Elmārs ir izaudzis citādāks nekā citi gurķu dobes iemītnieki, proti, mazs un līks, tāpēc jūtas nelāgi un nemitīgi par to domā. Elmāra neapmierinātību ar savu izskatu pastiprina viņa otrās pakāpes brālēna Renāra ņirgāšanās, tāpēc viņš noslēdzas un arvien vairāk kreņķējas, kas draud ar kļūšanu rūgtam. Un gurķim nav nekā sliktāka, jo tad neviens viņu neēdīs! Tā kā mammas mierinošie vārdi uz Elmāru neiedarbojas, pie situācijas risināšanas ķeras glītā un šiverīgā gurķene Alīna no blakus vagas. Viņa sapulcina gurķu bērnus un kopā izdomā veidu, kā Elmāru iepriecināt. Arī Renārs, kurš to visu slepeni vēro, vēlas klusībā piedalīties, jo savās zogalīgajās izdarībās viņš allaž ir viens, bet vai viņš saņemsies, pārkāpjot savam pašpuikas lepnumam un atklāsies?

1. - 3. klase

T.Prohasko, M. Prohasko

Kā saprasties ar kazu

Vai esat jau kādreiz dzirdējuši par Skābaržu mežu? Tajā dzīvo raibu raibā kompānija – zaķi, vāveres, eži un lielā kurmju saime, un notiek visvisādi piedzīvojumi. Meža iemītniekiem ir pašiem sava avīze un kafejnīca "Zem ozola", kur var iedzert tēju vai limonādi, sapļāpāt ar draugiem, uzzināt jaunākās baumas. Un cauri mežam tek upe, kas tek, tek un aiztek uz jūru. Tur gan neviens vēl nav bijis. Ziemas vidū, iesalušu upes ledū, Skābaržu meža bērni atrod īstu burinieku. Kad pienāk pavasaris un upe atbrīvojas no ledus sloga, bērni nolemj kuģot uz jūru, lai redzētu plašo pasauli, un pašā jūras vidū atklāj salu, uz kuras dzīvo kaza. Tikai kā lai ar kazu saprotas, ja viņa runā svešā mēlē?

1. - 3. klase

Kā saprasties ar kazu
Lietrīļas

P. Šruts

Lietrīļas

Vai Tev vakar vai šorīt gadījumā nav pazudusi zeķe?
Jā, un kas pie tā vainojams?
Veļasmašīna?
Mamma?
Nē, LIETRĪĻA!
Izveicīgais radījums, kam vairāk par visu garšo zeķes.
Šajā grāmatā tu uzzināsi daudz ko par mazajiem laupītājiem, pilnīgi iespējams – par to, ko negribētu zināt. Piemēram, ka pie tevis mājās jau slepeni dzīvo lietrīļu ģimenīte!

1. - 3. klase

S. Nopola ,T. Nopola

Salmenīte, Čībiņa un ērmīgais eņģelis

Čībiņa pierunā lādzīgo kaimiņu tanti Halisi parotaļāties “eņģeļos”. Nepatikšanas sākas brīdī, kad ceļā no skolas vecāko māsu Salmenīti nobiedē ērmīgs milzu putns. Ciema policists Speķanaba un Briļļutārps ķeras pie izsekošanas. Vai tiešām atkal vainīgas mazās Čībiņas draiskulības?

1. - 3. klase

Salmenīte, Čībiņa un ērmīgais eņģelis
101 aktivitāte brīvā dabā

101 aktivitāte brīvā dabā

Gribat zināt, cik daudz aktivitāšu varat izpildīt? Tad ķerieties klāt grāmatai un soli pa solim sāciet pildīt dotos uzdevumus: izgrebt Halovīna ķirbi; doties dabas objektu medībās; aprēķināt, cik tālu ir negaiss; ziņot ar kabatas lukturīti; izveidot gliemežvāku zvēriņus; apgūt senu ķīniešu spēli – lēkāt ar gumiju; spēlēt pudeļu stabules; taisīt balona raķeti vai dubļu seju; nosūtīt ziņu ar semaforu; maisiņā audzēt zemenes; uztaisīt oļu domino; palaist izpletni; izveidot ziedu herbāriju; uztaisīt vēja zvanu; braukt pa viļņiem; sarīkot glāžu sacensības. Atzīmējot izpildīto, beigās uzzināsiet, cik daudz spējat izpildīt.

1. - 3. klase

K. Ridels

Ada un simfoniskais sprādziens

Lords Gots Drūmšīrā rīko Gotstokas mūzikas festivālu, kurā piedalīsies valsts ievērojamākie mūziķi.
Ada ir sajūsmā... tomēr dzīve nav diez ko viegla, ja tava vecmāmiņa nemitīgi mēģina atrast tavam tēvam jaunu, modīgu sievu, drēbju skapī iemitinājies fauns un Maltraverss perina jaunas viltības. Ada grib būt droša, ka viss notiek pēc plāna - un, par laimi, viņai talkā nāk kāds interesants viesis, pareizāk sakot, viešņa...

1. - 3. klase

Ada un simfoniskais sprādziens
Dogmens un kaķēns

D. Pilkijs

Dogmens un kaķēns

Vai atceries, ka Džordžs un Herolds nu jau iet 5. klasē? Jaunā skolotāja liek viņiem lasīt visādas gudras grāmatas, un zēni tagad ir ļoti izglītoti, pieauguši un baigi dziļie, kā viņi paši apgalvo.
Kāda obligātās literatūras grāmata viņus iedvesmo radīt kārtējo stilīgo Dogmena komiksu. Tas ir stāsts par labo un ļauno... stāsts par varoņiem... stāsts par mazu kaķēnu, kuram jāizvēlas starp labo un ļauno.

1. - 3. klase

T. Parvela

Ella un Efs Pirmais

Mani sauc Ella. Es aizvien vēl mācos 2. klasē. Mums ir jauka klase un jauks skolotājs. Pareizāk sakot, bija, pirms mēs pārcēlāmies uz jauno milzumlielo skolu ar tūkstošiem skolēnu. Tur mēs satikām Annu, kura jau trīs mēnešus maldījās pa skolu, bet aizvien nebija atradusi savu klasi. Mājturības zāģskaidu mākoņos daži skolēni bija pavadījuši jau vairākus gadus. Lidostas lieluma sporta zālē simtiem skolēnu gaidīja rindā uz galda tenisa spēli. Ēdnīcā tika pasniegts kaut kāds aizdomīgi dvakojošs, mistiska paskata sautējums, no kura Anna pēdējā brīdī mūs paglāba... Un vēl tur bija tas pirmais, no kura visiem bija jāpiesargās. Bez Marta mēs būtu lielās briesmās.

1. - 3. klase

Ella un Efs Pirmais
Kas te dzīvo? Iepazīsti Latvijas dabu

Kas te dzīvo? Iepazīsti Latvijas dabu

Grāmata pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem saistošā un populārā veidā palīdzēs iepazīt Latvijas ekosistēmas. Grāmatā aprakstīti raksturīgākie sauszemes un ūdens iemītnieki un augi, kā arī ievietoti interesanti fakti. Lasītāji uzzinās, kā sauc visus pļavas augus kopā, kādi dzīvnieki rosās ūdeņu tuvumā, iepazīs lūgtus un nelūgtus dārzu un parku iemītniekus un uzzinās vēl daudz ko interesantu.

1. - 3. klase

J. Banšeruss

Izmeklē Kviatkovskis. Košļeņu sazvērestība

Kviatkovskis vienmēr ir bijis privātdetektīvs – jau kā bēbītis viņš smilšu kastē spēja atrast katru noklīdušo rotaļu klucīti vai konfekti. Viņam allaž ir bijis labs deguns uz tādām lietām. Iedvesmai Kviatkovskim ir vajadzīgs piens un košļājamā gumija, turklāt viņš ir iecienījis vienu konkrētu marku, jo visas citas garšo kā vecas pazoles. Kādu rītu atklājis, ka košļājamās gumijas paciņa ir tukša, Kviatkovskis dodas uz kiosku, lai papildinātu krājumus. Un te nu izrādās, ka košļeņu nav, jo tās dīvainā kārtā no kioska pazūd. Kviatkovski sagaida izaicinājums – jāizdibina košļeņu pazušanas noslēpums.

1. - 3. klase

Izmeklē Kviatkovskis. Košļeņu sazvērestība
Lielais Neits līksmo no sirds

L. Pīrss

Lielais Neits līksmo no sirds

Jau atkal patīkama atkaltikšanās ar LIELO NEITU, labi pazīstamo jokdari, kurš pilnīgi noteikti NAV nekāds skolotāju mīlulītis. Klāt sērijas SEPTĪTĀ grāmata!
Kad skolas direktors lūdz Neitam uzņemties šefību par jauno klasesbiedru Brekenridžu Pafingtonu III, zēns ir lepns un apņēmības pilns… līdz patiešām SASTOP jauniņo. Vai Neitam nāksies vadīt laiku kopā ar kaitinošu nūģi? Vai varbūt viņa jaunais draugs būs īsta sabiedrības dvēsele un sagādās visiem kādu pārsteigumu?

4. - 6. klase

K. Olsone

Eldsālas hronikas. Mūmijas mīkla

Kādā lietainā naktī Eldsālas pļavā pie senajām vējdzirnavām zemē izveidojusies milzīga bedre. Tajā skatienam atklājušies seni mūri, bet Herberts nespēj atcerēties, ka šajā vietā būtu atradusies kāda ēka. Turklāt pilsētā izplatās ļoti nepatīkama smaka un kapsētā tiek atrasti divi atvērti, tukši zārki. Kur gan palikuši mirušie? Un kas varētu būt noticis senajā pagrabā? Herberts un viņa draudzene Sallija aptver, ka viņiem jau atkal draud lielas briesmas. Vai viņi spēs izglābt Eldsālu vēlvienreiz?

4. - 6. klase

Eldsālas hronikas. Mūmijas mīkla
Poķu grāmata

E. Valters

Poķu grāmata

Tā ir pasaka par neparasto poķu tautu, kuras prototipi ir gan Latvijā, gan Igaunijā sastopamie grīšļu ciņi. Grāmatā atklājas autora mīlestība pret dabu un pārliecība, ka cilvēkam jādzīvo saskaņā ar to.
Vēl labāk iepazīt zinātkāros poķus, viņu draugus un to radītāju iespējams tematiskajā parkā “Poķu zeme” (Pokuland), kas atrodas Igaunijas Veru apriņķa un Pelvas apriņķa pierobežā.

4. - 6. klase

D. Pilkijs

Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis un radioaktīvo robo-bokseršortu barbariskā atriebība

Kad mēs pēdējoreiz tikāmies ar Džordžu un Heroldu, viņi bija pārvērsti par ļauniem zombijnūģiem, kam visu mūžu lemts klejot pa izpostītu pēcapokaliptisku planētu. Tu varbūt jautāsi, kāpēc visvarenais Kapteinis Apakšbiksis neizglāba zēnus no šī šausmīgā likteņa? Redzi, Tipsis Zvaniņbiksis, ieradies no nākotnes, pieļāva liktenīgu kļūdu, kuras dēļ Džordžs un Herolds vairs nevarēja radīt Kapteini Apakšbiksi! Tagad uz visiem laikiem ir sagrozīta cilvēces vēstures gaita, tāpēc varoņiem jāatrod veids, kā to MAINĪT ATPAKAĻ!

4. - 6. klase

Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis un radioaktīvo robo-bokseršortu barbariskā atriebība
Diska pasaules romāns. Man būs pusnakts kleita

T. Pračets

Diska pasaules romāns. Man būs pusnakts kleita

Kā sava novada ragana Tifānija Smelga dara, ko spēj, lai tiktu galā ar nebeidzamajiem pienākumiem pret ļaudīm. Taču kāds – vai kaut kas – apkārtnes iedzīvotājos iedveš pret raganām vērstas dusmas, bailes un tumšas domas. Tifānijai jāatrod šo domu cēlonis un jāsakauj ļaunums tā saknē.
Kaut gan jaunajai raganai jau atkal talkā nāk mazo, drosmīgo fīglu cilts, Tifāniju gaida smagākais pārbaudījums viņas dzīvē. Ja meitene nespēs izprast noslēpumaino briesmu avotu, bojāeja draud gan viņai pašai, gan viņas novadam...

4. - 6. klase

T. Pračets

Diska pasaules romāns. Gana kronis

Dziļi Krītu novadā kaut kas mostas. To sajūt lapsas un pūces, un Tifānija to jūt savos zābakos.
Senais ienaidnieks uzkrāj spēkus.
Šis ir beigu un iesākumu laiks, laiks veciem un jauniem draugiem, robežu saplūšanas un varas maiņas laiks. Tifānija stāv starp gaismu un tumsu.
Kamēr elfu karaspēks gatavojas cīņai, Tifānijai jāsauc palīgā visi spēki, lai aizsargātu savu zemi.
Te būs rēķini...

4. - 6. klase

Diska pasaules romāns. Gana kronis
Saturies, Sibilla!

M. Laukmane

Saturies, Sibilla!

Grāmatas lappusēs tev pretim nākšu es, Marta Mazure, meitene no 9.b klases. Nepārtraukti mēģinu daudz ko izprast un neapmulst nezināmā priekšā.
Par Sibillu un Nadīnu neteikšu ne vārda, jo tas, ko par abām domāju, ir pārāk grūti vārdos formulējams. Nadīna ir Sibillas ēna, bet Sibilla…
Ja es prastu savas domas par Sibillu pasacīt vienā teikumā, tad nebūtu šī stāsta.

4. - 6. klase

M. Vīdmarks, H. Villisa

Slimnīcas noslēpums

Sāra Bērnarda slidojot salauž kāju, un tā tiek ieģipsēta. Kāja sāp, tāpēc jaunā sieviete saņem pretsāpju tableti un aizmieg. Kad Sāra pamostas, viņas zelta auskari ir pazuduši.
Policijas priekšnieks izstāsta detektīviem, ka slimnīcā ir apzagti vairāki pacienti, bet, tā kā nozagtās lietas nav atrastas, nevienu nevar apcietināt…
Par laimi, Lasem un Majai kā allaž ir padomā smalks plāns...

4. - 6. klase

Slimnīcas noslēpums
Šušnirks un pazemes bubuļi

A. Jundze

Šušnirks un pazemes bubuļi

Šušnirks un pazemes bubuļi" ir saistošs un asprātīgs stāsts bērniem par košo, neparastiem personāžiem un aizraujošiem notikumiem bagāto pasauli - Ķiparzemi. Lai gan šai pasaulē valda izteikta labestība, tomēr tas neliedz varoņiem doties īstos piedzīvojumos un reizumis iekulties arī īstās nepatikšanās. Ķiparzemē mīt dižciltīgais dzīvnieciņš Šušnirks, mazais telegrāfists Čieps, kuram ir grūtības ar pareizrakstību, pastnieks Dipadnieks, profesors Skrūvītis, kurš izgudro arvien jaunas asprātīgas ierīces, ziņkārais astronoms Pēcpēdiņš un citi. Šai piedzīvojumā priekšplānā izvirzās ārēji šķietami rezervētais un pedantiskais Šušnirks, kurš negaidot spiests "adoptēt" vecākus pazaudējušo Mazuli un, kopā ar to dodoties vecākus uzmeklēt, iekuļas neparastos, aizraujošos un visai komiskos piedzīvojumos.

4. - 6. klase

A. Kļavis

Asinis uz dzintara

Trešajā grāmatā “Asinis uz dzintara” galvenais varonis virsaiša dēls Ulriķis spiests kāpt laivā kopā ar mežonīgiem, dzīvē daudz redzējušiem vīriem, kas ved uz Romu dzintaru. Tālajā, noslēpumainajā Karnuntā nonāk tikai trīs no viņiem. Bet arī tur puisim ilgi palikt nav lemts. Līst asinis, nokrāsojot dzintaru tumši sarkanu.
Kad Ulriķis beidzot sasniedz kuršu krastu, izrādās – cilts nonākusi krustcelēs. Tai jāizvēlas: doties uz dienvidiem un kļūt par daļu no kādas varenākas tautas vai iet uz ziemeļiem pretī nezināmajam, toties saglabājot savu neatkarību, savus dievus un senču tradīcijas. Tāds ir jautājums, uz kuru jaunajam kuršu ķoniņam tagad jāatrod atbilde.

4. - 6. klase

Asinis uz dzintara
Maksa Kramblija dēkas. Pamatskolas haoss

R. R. Rasela

Maksa Kramblija dēkas. Pamatskolas haoss

Vai Maksam Kramblijam izdosies novērst skolas jauno datoru zādzību un kļūt par supervaroni? Vai noziedznieki viņu nesaplosīs gabalos kā mocarellas sieru uz cietas un kraukšķīgas LIKTEŅA PICAS GAROZAS? Un pats svarīgākais: vai datorkluba prezidente Ērina palīdzēs viņam izkļūt no šīs ķezas sveikam un veselam?
To visu jūs uzzināsiet, izlasot otro grāmatu par Maksa Kramblija dēkām.

4. - 6. klase

Jaunākās grāmatas skolotājiem

Raibā pasaule. Mana grāmata

Gita Andersone, Raimonds Arājs, u.c.

Raibā pasaule. Mana grāmata

Raibā pasaule. 6 gadi. Mana grāmata

Gita Andersone, Vita Golubova, Iveta Ikale

Latviešu valoda, 1,2

Raibā pasaule 1. klasei.

1. klases audzinātājām

Latviešu valoda, 1,2
Matemātika. Mājturība un tehnoloģijas. Burtnīca, 1,2

Elfrīda Krastiņa, Elita Volāne, Elga Drelinga

Matemātika. Mājturība un tehnoloģijas. Burtnīca, 1,2

Raibā pasaule 1.klase.

1. klases audzinātājām

Raimonds Arājs, Vita Drulle, Agrita Miesniece

Dabaszinību burtnīca

Dabaszinības

1. klases audzinātājām

Dabaszinību burtnīca
Sociālās zinības

Gita Andersone

Sociālās zinības

1. klases audzinātājām

Mirdza Kerliņa

Tītars apgāž tintenes

Burtu rakstīšana, vārdu spēles, jautri panti bērniem

Sākumskolai

Tītars apgāž tintenes
Atstāstījumi sākumskolai. Rokasgrāmata skolotājiem

Sarmīte Vilciņa

Atstāstījumi sākumskolai. Rokasgrāmata skolotājiem

Sākumskolai

Jolanta Skrastiņa

Veidošanas prieks

Vizuālā māksla, mājturība

Veidošanas prieks
Raibu raibi akmentiņi

Ilze Vindberga

Raibu raibi akmentiņi

Iedvesmojoša grāmata par akmeņu krāsošanu.

Vizuālā māksla, mājturība

Aijako Brodeka

Papīra plastika

Vizuāls ceļvedis Tradicionālu un mūsdienīgu meistardarbu veidošanā.

Vizuālā māksla, mājturība

Papīra plastika
Izzini laikapstākļus un klimatu

Ketija Deinesa, Rasels Teits

Izzini laikapstākļus un klimatu

Dabaszinības

Mina Leisija, īsa Džilepsija, Lūsija Boumena

365 dabaszinību eksperimenti

Dabaszinības

365 dabaszinību eksperimenti
Krāsainā pasaule. Es gribu to redzēt

Gabriels Flcīks, Mihails Čerņīks

Krāsainā pasaule. Es gribu to redzēt

Pirmklasniekiem, kuri ir ziņkārīgi un zinātkāri un kuri priecājas par to, ka kaut ko jaunu uzzina.

Dabaszinības

Saimons Adamss

Pirmais pasaules karš

Enciklopēdija par Lielā kara notikumiem, karavīru varonību frontē, ieročiem un dzīvi ierakumos.

Uzziņu literatūra

Pirmais pasaules karš
Otrais pasaules karš

Saimons Adamss

Otrais pasaules karš

Enciklopēdija par Otrā pasaules kara vētrainajiem notikumiem no „zibenskara” līdz atombumbai.

Uzziņu literatūra

Lilita Līne

Mana pieredze mājturības un tehnoloģiju stundās 1. klasei

Grobiņas novada Sākumskolas MA vadītājas LILITAS LĪNES praktiskā padomu grāmatu "Mana pieredze mājturības un tehnoloģiju stundās 1.klasei".
Tā veidota, balstoties uz VISC izstrādāto paraugprogrammu.

Mana pieredze mājturības un tehnoloģiju stundās 1. klasei
Literatūra 4. klasei  Mācību grāmata un CD

Gunta Sālījuma, Vija Valtere

Literatūra 4. klasei Mācību grāmata un CD

Ar šo mācību komplektu skolēni sāk apgūt mācību priekšmetu „Literatūra”. Mācību grāmatā piedāvāti latviešu un cittautu autoru darbi, kas sniedz ieskatu Raiņa un Jura Kronberga bērnu dzejā, V. Plūdoņa poēmā „Eža kažociņš”, I. Ziedoņa literārajā pasakā, I. Samauskas, J. Zvirgzdiņa, E. B. Vaita, A. Lindgrēnes, O. L. Kirkegora stāstos. Skolēni iepazīs arī tautasdziesmas par putniem un dzīvnieku pasakas. Lai rosinātu lasītprieku, mācību grāmata piedāvā skolēniem piedalīties Lasītāju semināros, kuros viņiem būs iespēja patstāvīgi izvēlēties, lasīt un apspriest sev tīkamus literāros darbus.

Rasma Sakne, Gita Vindele, Ingrīda Zēģele

Diktāti un attīstoši vingrinājumi jaunāko klašu skolēniem

Rokasgrāmata skolotājiem
Krājumā ietverti diktāti, vingrinājumi, literāro darbu fragmenti. Krājums paredzēts sākumskolas skolotājiem. Tas izmantojams skolēnu pareizrakstības iemaņu un gramatikas vielas nostiprināšanai, kā arī atsevišķu valodas jēdzienu padziļinātai apguvei.

Diktāti un attīstoši vingrinājumi jaunāko klašu skolēniem
Matemātika 5. klasei. Interaktīvs mācību materiāls

Matemātika 5. klasei. Interaktīvs mācību materiāls

Materiāls ir lokalizēts un veidots atbilstoši Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas noteiktajām pamatizglītības standarta prasībām un ļaus apgūt matemātiku saistošā veidā, izmantojot teorijas izklāstu animāciju veidā, pildot daudzveidīgus uzdevumus izspēlējot spēles, ka arī izmantojot dažādus papildrīkus- skaidrojošo vārdnīcu, kalkulatoru, biogrāfijas un rīku piezīmju veikšanai.

Judīte Lūse, Irēna Miltiņa, Sarmīte Tūbele

Logopēdijas terminu skaidrojošā vārdnīca

Grāmatā ietverti vairāk nekā 2800 vārdu nozīmju skaidrojumu. Tajos rodama logopēdijas ciešā saikne ar dažādu zinātņu- pedagoģijas, psiholoģijas, medicīnas, lingvistikas u.c.- nozarēm. Izstrādne domāta plašam speciālistu lokam- strādājošiem logopēdijā, speciālajā pedagoģijā, pedagoģijā, psiholoģijā- visiem, kas savā darbībā ir saistīti ar cilvēka runas un valodas attīstību, problēmām, ar runas traucējumu savlaicīgu noteikšanu un iespējamo novēršanu.

Logopēdijas terminu skaidrojošā vārdnīca
Zīme. Raksts. Nozīme

Inese Krūmiņa

Zīme. Raksts. Nozīme

Grāmatas autore- matemātiķe, jostu audēja un folkloriste- aicina lasītāju paraudzīties uz latviešu zīmēm un rakstiem no neierastā skatupunkta: apvienojot analītisko un simbolisko. Grāmatu vēl jo neparastāku dara tās īpašais pielikums: divrūtiņu raksta tīkls un vairāki rakstu kodi. Izmēģini tos un redzēsi , ka zīmes atdzīvojas, mainās un veido dažādus raksta motīvus!

Irēna Saprovska

Saules gadskārta latviskajā dzīvesziņā

Katras tautas augstākais uzdevums ir nodot nākamajām paaudzēm savu kultūras mantojumu- gan materiālo, gan nemateriālo. Šī grāmata iepazīstina ar vienu no būtiskākajām latviešu tautas nemateriālā kultūras mantojuma liecībām- Saules gada ritu un ar to saistītajiem svinamajiem laikiem. Grāmatas pielikumā pievienots grozāmais kalendārs, kas savieto Gregora kalendāra datumus ar mūžīgo Saules ritu.

Saules gadskārta latviskajā dzīvesziņā