NBA junioru līgas izslēgšanas turnīrs

26. janvāris, 2017

Ogres sākumskolas 5.c klases pārstāvētā Orlando Magic cīnoties starp 16 labākajām komandām, iekļuva ceturtdaļfinālā un izcīnīja 5. vietu.

25. janvārī Salaspils Sporta namā notika NBA Junioru līgas izslēgšanas turnīrs, kurā tika noskaidrotas četras komandas, kuras 11. februārī Ventspilī Zvaigžņu spēles laikā piedalīsies izšķirošajās cīņās par 1. un 3. vietu. Finālmačā sacentīsies Minnesota Timberwolves (Āgenskalna Valsts vācu ģimnāzija) un Detroit Pistons (Salaspils 1. vidusskola), par trešo vietu cīnīsies Oklahoma City Thunder (Rīgas 49. vidusskola) un Chicago Bulls (Rīgas Teikas vidusskola).

Ogres sākumskolas 5.c klases pārstāvētā Orlando Magic komanda 8 puišu (Jēkabs Kapustāns, Artūrs Asars, Kārlis Palsāns, Harijs Kaupmanis, Justs Belevičs, Edgars Gremze, Endijs Batarags, Kristofers Kalvis) un 4 meiteņu (Laima Mangule, Elīna Vempere, Nikija Tēra, Silva Ose) sastāvā un trenera Ulda Švēdes vadībā cīnoties starp 16 labākajām komandām, iekļuva ceturtdaļfinālā un izcīnīja 5. vietu.

Komanda veiksmīgi aizvadīja pirmo spēli pret Boston Celtics komandu no Rēzeknes sākumskolas, spēles rezultāts 54:32 Orlando Magic labā. Savukārt nākamie pretinieki no Chicago Bulls Rīgas Teikas vidusskolas izrādījās stiprāki, spēles rezultāts 23:32 pretinieka labā.

NBA Junioru līgā Orlando Magic ir aizvadījusi 10 spēles, no kurām 9 ir vainagojušās ar uzvarām un tikai viena – ar zaudējumu. Pēdējā spēle apturēja vien mūsu lieliskās komandas iekļūsanu finālā. Komanda var lepoties ar to, ka šajā turnīrā tā ir bijusi vienīgā, kuras sastāvs tika nokomplektēts no vienas klases jauniešiem – Ogres sākumskolas 5.c klases.

Varam lepoties arī ar komandas spēlētāja Justa Beleviča sniegumu spēļu starplaikā rīkotajā 3 punktu metienu konkursā, kurš saņēma individuālo balvu no turnīra organizētājiem.

NBA Junioru līgas laikā gūtā pieredze, emocijas noderēs arī nākotnē, pieņemot citus izaicinājumus. Komanda saka lielu paldies savam trenerim – Uldim Švēdem par veltīto laiku un labu komandas vadību, Ogres sākumskolas 5.c klases skolotājiem – par sapratni un pretimnākšanu iedzenot iekavēto mācību vielu, kā arī visiem saviem atbalstītajiem un līdzjutējiem, gan klātienē, gan attālināti!

Vairāk informācijas NBA Junioru līgas mājaslapā www.jrnbalatvija.lv.