NBA turnīrs “Junior”

22. novembris, 2016

Šoruden Latvijā pirmo reizi startē Junior NBA turnīrs basketbolā – Latvijas Basketbola savienības rīkotās sacensības jaunāko klašu skolēniem.

Šoruden Latvijā pirmo reizi startē Junior NBA turnīrs basketbolā – Latvijas Basketbola savienības rīkotās sacensības jaunāko klašu skolēniem, kurās mazie basketbolisti “pārstāv” nevis savas skolas, bet gan 30 NBA klubus.

NBA Junioru līgas turnīri notiek daudzas valstīs trijos kontinentos, veicinot basketbola popularitāti un bērnu pievēršanos sportiskam dzīvesveidam.

Ogres sākumskolu šajā līgā pārstāv Orlando Magic jeb enerģiskā 5.c klases basketbola komanda ar profesionāļu vidū labi zināmo treneri Uldi Švēdi vadībā.

Kā saka paši 5.c skolēni: “Mūsu komanda ir ne tikai komanda, bet arī draugi un klasesbiedri, kas nekad nepadodas un ir gatavi cīnīties līdz galam. Mūsu spēks ir vienotība.”

17. novembrī Limbažos norisinājās NBA Junioru līgas Latvijā pirmā sabraukuma spēles.

Pirmajā sabraukumā katra komanda aizvadīja divas spēles. Ogres sākumskolas Orlando Magic guva pārliecinošas uzvaras pār Miami Heat no Madonas pilsētas 1.vidusskolas (43:11) un Atlanta Hawks no Valmieras sākumskolas (49:31) vienībām. Nākamais sabraukums notiks 24.novembrī Cēsīs, kad mūsējiem būs jācīnās ar Charlotte Hornets no Limbažu 3.vidusskolas un Washington Wizards no Cēsu 1.pamatskolas.

Vakar, 24.novembrī, Cēsu sporta kompleksā notika NBA Junioru līgas turnīra otrā sabraukuma spēles. Orlando Magic komandu trenera Ulda Švēdes vadībā nemainīgi pārstāvēja 12 Ogres sākumskolas 5.c klases skolēni – 8 puikas (Jēkabs Kapustāns, Artūrs Asars, Kārlis Palsāns, Harijs Kaupmanis, Justs Belevičs, Edgars Gremze, Endijs Batarags, Kristofers Kalvis) un 4 meitenes (Laima Mangule, Elīna Vempere, Nikija Tēra, Silva Ose).

Otrajā sabraukumā tika aizvadītas vēl divas spēles. Ļoti sīvā cīņā ar Washington Wizards no Cēsu 1.pamatskolas tika izcīnīta pirmā uzvara (26:17) un ļoti pārliecinoši izcīnīta otrā uzvara pār Charlotte Hornets no Limbažu 3.vidusskolas (48:18). Grupu turnīra pirmais aplis ir beidzies ar 4 Orlando Magic uzvarām, līdz ar to Vidzemes grupā Orlando Magic Ogres sākumskolas komanda ir izvirzījusies līderos.

Otrā grupas turnīra spēles paredzēts 8. decembrī Valmierā un 15. decembrī Ogrē, kad pēc iegūtajiem rezultātiem tiks noteikts, kuras komandas iekļūs tālakajās izslēgšanas (play-off) spēlēs.

Vairāk informācijas NBA Junioru līgas mājaslapā www.jrnbalatvija.lv