Erasmus+ projekts “Teen thinkers”

5. novembris, 2021

Erasmus+ projekts “Teen thinkers” Nr. 2020-1-TR01-KA229-092959_4

Projekta sākums 2020.gada 1.novembrī. Ilgums 2 gadi + pagarinājums.

Mērķgrupa – skolēni vecumā no 10 līdz 14 gadiem.

Pirmajā projekta realizācijas gadā komunikācija notika digitālajās platformās (zoom/etwinning/projekta Google kontā). Epidemioloģiskajai situācijai uzlabojoties notikusi pirmā mobilitāte – projekta tikšanās Turcijā, Bursā.

Projekta mērķuzdevumi:

 • Izmantojot daudzveidīgus mācību un izglītojošo līdzekļu kopumu, uzlabot bērnu IT pielietošanas, valodu un sociālās  prasmes;
 • Rosināt jauniešus izprast 21.gadsimta vērtības;
 • Pilnveidot skolēnu emocionālo un sociālo attīstību reālajā un virtuālajā vidē;
 • Dot iespēju skolēniem sadarboties internacionālā vidē;
 • Dažādot skolotāju metodiskā darba prasmes un iemaņas, iepazīstot  jaunas metodes un pieredzes;
 • Pilnveidot angļu valodas prasmes skolēniem un projektā iesaistītajiem pedagogiem; Apzināt kultūru daudzveidību, attīstīt toleranci pret dažādām Eiropas valstu kultūrām.

Projekta dalībvalstis un iesaistītās skolas:

 • Turcija – Şehit Yunus Yılmaz Ortaokulu.
 • Slovākija – Gymnázium sv. Andreja.
 • Rumānija – Scoala Gimnaziala “Mihai Viteazul” Craiova.
 • Polija – Szkola Podstawowa – Nr 11.
 • Latvija – Ogres sākumskola.

No 2020. novembra ir realizētas sekojošas aktivitātes:

 • Projekta plānošanas un vadības sanāksmes Zoom platformā 2020. gada 29. septembrī, 17.februārī un 29.martā, un 2021.gada 15. un 21.septembrī.
 • Ir izveidota projekta sadarbības platforma, e-twinning projekts, kurā sākotnēji, epidemioloģisko ierobežojumu laikā, tika uzsākta un secīgi tiks turpināta skolēnu sadarbība visā projekta norises laikā, kā arī atspoguļoti gala rezultāti.

Projekta aktivitātes:

 • 2020. gada oktobrī veikta aptauja un apkopoti rezultāti par Ogres sākumskolas skolēnu IT lietošanas paradumiem un zināšanām saistībā ar to ietekmi uz fizisko un psihisko veselību. Aptaujas rezultāti Ogres sākumskolā;
 • 2020. gada novembrī projekta logo konkurss, kurā uzvarēja un par Starptautiskā projekta logo tika nominēts Ogres sākumskolas 4.c klases skolnieces Evelīnas Ķēniņas izveidotais projekta logo. Tas tiks izmantots, kā projekta simbols visā tā norises laikā.
 • 2020. gada novembrī Izveidots informatīvais projekta stends
 • 2021. gada pavasarī noticis vebinārs “P4C” (saīsinājums no angļu valodas Philosophy for children), kurā partenrskolu pedagogi iepazinās ar šīs metodes svarīgo lomu izglītības procesā. Šis vebinārs tika papildināts ar praktiskajām darbnīcām, uzsākot starptautiskās mobilitātes
 • Tika veikta Kritiskās domāšanas un bērnu filozofijas aktivitāte 3. – 4. klasēs “Apļu spēle”
 • Latvijas tēma ir “Animācija” un ir izveidota prezentācija un iepazīstināti partnerskolu pedagogi ar tēmas izklāstu 2021.gada 24. – 31. oktobī ir noticis pirmais mobilitāšu pasākums Turcijā, Bursā, piedaloties skolēniem un skolotājiem no visām dalībvalstīm.

Projekta mājas lapa:

TeenThinkers (wixsite.com)

Projekta materiāli:

Projekta sanāksmes:

Vēl raksti šajā kategorijā