Vides izglītības dienas nometne “3D – Domājošs dabas draugs”

23. jūlijs, 2014

No 3. līdz 14. augustam Ogres sākumskolā notika vides izglītības dienas nometne „3D – Domājošs dabas draugs” un tajā piedalījās 40 skolēni, kuri 2014./2015.m.g. bija apguvuši 2.klases mācību programmu. Ceļš uz šo nometni sākās jau gada sākumā, kad Latvijas Vides aizsardzības fonds izsludināja projektu konkursu „Atbildīgs dzīvesveids”.

No 3. līdz 14. augustam Ogres sākumskolā notika vides izglītības dienas nometne „3D – Domājošs dabas draugs” un tajā piedalījās 40 skolēni, kuri 2014./2015.m.g. bija apguvuši 2.klases mācību programmu. Ceļš uz šo nometni sākās jau gada sākumā, kad Latvijas Vides aizsardzības fonds izsludināja projektu konkursu „Atbildīgs dzīvesveids”.

3D-nometne-2015-136

Tikai otrajā kārtā projekts guva atbalstu un LVAF administrācija tam piešķīra EUR 2499 finansējumu. Ogres novada pašvaldība arī atbalstīja mūsu ideju, piešķirot līdzfinansējumu EUR 1967,77 apmērā. Šoreiz arī vecākiem bija jāsedz neliela daļa no izdevumiem, maksājot dalības maksu EUR 28,70.

Paldies vecākiem par lielo atsaucību! Nometnes 40 dalībnieki pieteicās ļoti ātri, daļa arī to skolēnu, kas piedalījās mūsu nometnē pagājušajā vasarā. Nometnes pedagogu kolektīvs no iepriekšējā gada palicis nemainīgs – Ilze Ušpele, Nadežda Pavlova, Elita Geca un Iveta Razgale.

Šajā nometnē galvenās tēmas bija elektrība un alternatīvie enerģijas avoti, lauku resursi Latvijā, Latvijas kukaiņi un zivis. Zināšanas paplašinājām apmeklējot Ķeguma HES un Lielvārdes izziņas centru „Lielvārdi”, kur bērni praktiski darbojās pedagoga vadībā. Kopā ar makšķernieku E.Siliņu bērni uzzināja vairāk par zivīm. E.Siliņa kungs bija nodrošinājis bērniem fantastisku iespēju pašiem iemēģināt roku makšķerēšanā Mežezerā. Bija arī loms – asaris. Pie mums viesojās arī lektori no Latvijas Dabas muzeja. Ļoti interesanti par putniem stāstīja D. Boiko, bet kukaiņu pasaules noslēpumus atklāja J.Dreimanis.

3D-nometne-2015-23

Lielā ekskursija bija uz Gaiziņkalna apkārtnes zemnieku saimniecībām. Jāņkalnos redzējām kā audzē rabarberus un krūmmellenes, bērniem bija iespējam pieēsties gan mellenes, gan degustēt citu Jāņkalnu produkciju – sukādes, žāvētās ogas un marmelādes. Z/S Līvi saimnieks mūs iepazīstināja ar kazu audzēšanu, piena ceļu un pārstrādi, ražojot kazas sieru. Degustējām dažādu veidu sierus, klausoties saimnieka jokus un amizantus stāstus. Spītējot lielajam karstumam, braucām vēl tālāk uz Z/S Zīles, kur klausījāmies par aitkopību, apskatījām un paglaudījām aitiņas. Daudziem bērniem šī bija pirmā saskarsme ar šiem lauku dzīvniekiem.

Bērniem bija iespēja sevi izpaust radoši – zīmējot, līmējot, veidojot no veidošanas masas, filcējot. Lielu prieku sagādāja nometnes iepriekšējā gada dejas atjaunošana, bet sajūsmu izraisīja jaunā deja.

Divas nedēļas pagāja jaukā, izzinošā, radošā atmosfērā, bērni bija ļoti ieinteresēti un atsaucīgi, neļaujot skolotājām pagurt. Paldies Latvijas vides aizsardzības fondam par iespēju un finansējumu, paldies Ogres novada pašvaldībai par atbalstu un līdzfinansējumu, paldies vecākiem un bērniem par atsaucību un dzīvesprieku, paldies manām visforšākajām kolēģēm, kuras rada visu šo nometnes burvību!

Šajā gadā skolotāja I. Razgale uzbūra arī dzejoli par mums:

„Četrdesmit draudzīgie ir atkal kopā
Sadevušies mēs roku rokā.
Pa 3D nometnes takām ejot
Un pat reizēm kopā smejot,
Mācāmies mēs Dabas Draugi būt
Un arī dzīves gudri kļūt!”

Informāciju sagatavoja,
nometnes vadītāja Ilze Ušpele