Vecāki skolā

4. marts, 2019

Jaunajā izglītības modelī kā viena no svarīgām kompetencēm minēta prasme sadarboties – gan skolēniem savā starpā, gan skolēniem ar skolotājiem, gan skolotājiem ar skolotājiem un vecākiem, gan skolēniem ar vecākiem.

Ogres sākumskolas 5. b klasē ir izveidojusies jauka tradīcija, kad klases stundās piedalās skolēnu vecāki ar kādu, viņuprāt, vajadzīgu stāstu. Bērnos tas veido brīnišķīgo atklāsmi, ka pasaule ap mums nav nekas atsvešināts, ka to patiesībā mēs veidojam visi kopā. Arī visi, kurā augam un topam par mūsu Zemes, savas valsts un savas dzimtas turpinātājiem. Mūsu klasē ciemojusies lielākā daļa klases vecāku. Artūra tētis Aleksandrs Lucenko iepazīstināja skolēnus ar informāciju par internetā pieejamās informācijas iegūšanas veidiem un to, kā varētu pazīt melīgu informāciju. Artūra mamma Liāna Lucenko ir medmāsa, viņa novadīja mums nodarbību par pirmās palīdzības sniegšanu nelaimes gadījumos.

Danielas tētis Raimonds Jasinskis ir lielisks riteņbraucējs, viņš atnāca uz stundu pilnā veloekipējumā un sīki pastāstīja, kādas ir velosipēda sastāvdaļas, ko var iesākt ar riteni ārā. Laura mamma Sintija Kļaviņa mūsu klasē ir īpašo klases diplomu, ielūgumu un apsveikumu izgatavotāja. Keitijas tētis Ķiršakmens Kaspars klases stundā bērniem izstāstīja visu par savu nebūt ne lēto vaļasprieku- motobraukšanu. Visi varēja piemērīt īpašo Keitijas moto ķiveri, kā arī piedalīties Ogres motoklubā Kaspara organizētajā Ziemassvētku sarīkojumā. Kates mamma Ieva Liepaskalna sarunu ar bērniem veidoja par savā profesijā apgūto- proti- bērnu smadzeņu darbību. Sarunas laikā skolēni dziļāk palūkojās paši uz sevi un varēja labāk saprast, kāpēc kādi noteikti uzvedības modeļi viņiem dominē šajā vecumā. Visi kopā uzspēlējām arī spēli, lai pārliecinātos, ka abas smadzeņu puslodes darbojas nedaudz atšķirīgi viena no otras. Haralda tētis Egīls Matskins laipni uzņēma mūs Ogres ledus hallē, kur bērni varēja izslidoties un iepazīties ar vēl vienu Ogres objektu, paredzētu mūsu pilsētas un novada cilvēku atpūtai. Līvas tētis Edgars Mazurs uz mūsu klasi atnāca valsts svētku nedēļā kā zemessargs. Mēs varējām labi redzēt, ka tēvzemes sargi ir tepat līdzās un ir gatavi aizstāvēt mūsu zemi. Edgars izsmeļoši izstāstīja un parādīja zemessarga ekipējumu, nodarbību norisi, ļāva uzvilkt formu. Rolanda tētis Armands Putniņš un mamma Inessa pārstāvēja Latvijas Valsts Mežu uzņēmumu. Interaktīvi un izsmeļoši, ar prezentāciju un piemiņas dāvanām bērni saņēma informāciju par šo uzņēmumu, kā arī redzēja, ka ģimenē abi vecāki var būt ar vienādām profesionālām interesēm.

Patrīcijas mamma Sanita Valaine ir grāmatvede uzņēmumā HANSAMATRIX, un viņa bija sagatavojusi prezentāciju par iespējamo uzkrājumu veikšanu skolēnam, kuram naudu nedēļas tēriņiem dod vecāki nedēļas sākumā. Viņa arī bija sagatavojusi brīnišķīgu ieskatu procesā, ko sauc par nodokļiem- kā tie veidojas un kur tos izmanto.

Kā klases audzinātāja izsaku vislielāko cieņu un pateicību gan klases, gan skolas vārdā savas audzināmās klases vecākiem par šo brīnišķīgo piemēru, kā var notikt skolas un ģimenes sadarbība. Lai visiem pietiek spēka ikdienas gaitām un ir prieks un gandarījums par paveikto!