Ugunsdrošība jau no bērnības

5. decembris, 2019

Ugunsdrošībā aplūkotie jautājumi ir aktuāli ikvienā vecumā, īpaši svarīgi bērniem, jo ugunsnelaimes ik gadu prasa vairāku bērnu dzīvības, un pareiza vai nepareiza rīcība šādā situācijā ir svarīga..

Ugunsdrošībā aplūkotie jautājumi ir aktuāli ikvienā vecumā, īpaši svarīgi bērniem, jo ugunsnelaimes ik gadu prasa vairāku bērnu dzīvības, un pareiza vai nepareiza rīcība šādā situācijā ir svarīga..

Ogres sākumskolā 29. novembrī ciemos pie 2. a klases bija Rīgas Grīziņkalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pārstāvis Rihards, kurš vadīja nodarbību „Ugunsdrošība jau no bērnības”.

Ugunsdzēsējs bērniem stāstīja par to, kā rodas uguns, kas to izraisa, kas jādara tad, kad nelaime ir notikusi, lai savlaicīgi glābtu savu un citu dzīvības. Skolēni kopā ar glābēju nostiprināja pamatzināšanas par ugunsdrošības noteikumiem, padziļināja izpratni par ugunsgrēka cēloņiem un sekām.

Nobeigumā glābējs skolēniem uz brīdi atļāva iejusties ugunsdzēsēju lomā, izmēģinot lietot ugunsdzēšamo aparātu, uzvilkt ugunsdzēsēju tērpus, kā arī aktualizēja jautājumu par dūmu detektoru lietošanu ikdienā, tādējādi pasargājot sevi un savus ģimenes locekļus no nelaimes.

Liels paldies 2. a klases vecākiem, kas palīdzēja noorganizēt šo jauko un izzinošo nodarbību skolēniem, un ugunsdzēsējam Rihardam, kas atraktīvi vadīja nodarbību.

2. a klases audzinātāja Anete