Cepures dzīve no senatnes līdz mūsdienām

6. decembris, 2019

Š.g. 6. novembrī 2. a klases skolēni apmeklēja etnomuzeju “Cepuru pasaule”, lai iepazītu un apskatītu dažādas galvassegas, kuras vienmēr bijušas tautas tērpa kvintesence – tās atspoguļo tautas tradīcijas un kultūru.

Š.g. 6. novembrī 2. a klases skolēni apmeklēja etnomuzeju “Cepuru pasaule”, lai iepazītu un apskatītu dažādas galvassegas, kuras vienmēr bijušas tautas tērpa kvintesence – tās atspoguļo tautas tradīcijas un kultūru.

Muzejā apskatāmas galvassegas no dažādām pasaules tautu kultūrām, dažādu tautu tradicionālās cepures,  sākot no seniem un apzeltītiem kokošņikiem, kroņiem, līdz pat maģiskām Āzijas šamaņu cepurēm.

Šī muzeja dibinātājs un kolekcijas aizsācējs ir zinātnieks, ceļotājs Kirils Babajevs, kurš savu ceļojumu laikā uz Rīgu nogādājis simtiem dažādu cepuru, kas pārstāv ne tikai esošu, bet arī izzūdošu etnosu kultūru.

Lekcijas laikā skolēni ne tikai uzzināja cepuru vēsturi, materiālu, iepazina cepuru nēsātāju kultūru, bet arī paši pagatavoju savas cepures, kas bija vislielākais prieks.

Noslēgumā bija iespēja arī pielaikot cepures un nofotografēties ar tām.

Aicinām arī citus doties cepuru pasaules interesantajā ceļojumā, apmeklējot etnomuzeju “Cepuru pasaule”!

2.a klases audzinātāja Anete