Tēvs ir katram bērnam savs

16. septembris, 2016

13. septembra pēcpusdienā Ogres sākumskolas teritorijā Suntažu ielā 2 pulcējās Ogres sākumskolas 2.c un 5.c klases skolēni, viņu ģimenes un audzinātājas Sandra Bērziņa un Lana Ķirse, lai kopā atzīmētu Tētu dienu.

13. septembra pēcpusdienā Ogres sākumskolas teritorijā Suntažu ielā 2 pulcējās Ogres sākumskolas 2.c un 5.c klases skolēni, viņu ģimenes un audzinātājas Sandra Bērziņa un Lana Ķirse, lai kopā atzīmētu Tētu dienu.

dscn37401Viss, kā jau pieklājas kārtīgā pasākumā, sākās ar bērnu laicīgi un rūpīgi izveidotiem ielūgumiem tētiem. Tad sekoja gatavošanās pašai Tētu dienai. Bērni ar audzinātāju atbalstu sarūpēja nelielu priekšnesumu – dziesmas, muzikālu priekšnesumu, dzejoli, kā arī pašdarinātas šlipses, ūsas un apsveikumus saviem tētiem, skolotājas – apliecinājumu par piedalīšanos pasākumā. Savukārt sporta skolotāji Aija Sirsniņa un Edvīns Meinerts bija sagatavojuši 13 aizraujošas, izzinošas un sportiskas aktivitātes, kas bērniem bija jāveic kopā ar saviem tētiem, brāļiem, māsām vai mammu. Katrai aktivitātei – stacijai bija dots nosaukums, piemēram, „Tētis biznesmenis”, „Tētis konditors”, „Tētis mērnieks”, „Tētis oficiants”, „Tētis farmaceits” u.c. Bērni ar tētiem gan svēra čiekurus, smiltis un pupas, ripināja koka ripas, meta mērķī tenisa bumbiņas, gan sēja šlipses, lika alfabētu, cēla koka mājiņas, meta grozā bumbu, atpazina kokus, starp daudzām citām meklēja savu bērnu bērnības fotogrāfiju, atminējās bērnu dzimšanas datumu un veica citus aizraujošus uzdevumus.

dscn37761Ja sākumā vairāku tētu sejās bija pamanāma nedrošība un uztraukums (kas par uzdevumiem būs? Vai tikai visu spēšu paveikt? Nez vai šādu pasākumu maz vajag?), tad, veicot sagatavotos uzdevumus, katrā dzima neviltots azarts un prieks. Uzvarētāju vai zaudētāju, protams, šajā pasākumā nebija, bet bija prieka pilnas, laimīgas, mazliet nosalušas sejas un kopā aizraujoši pavadīts laiks!

Kāds skolēns apsveikumā savam tētim bija atradis un ierakstījis šādas rindas:  

„Tēvs ir katram bērnam savs,
Tāpēc, ka tas tētis tavs.
Mīļākais un jaukākais,

Foršākais un stiprākais.”

dscn37591Latvijā tā ir pavisam nesen ieviesta tradīcija – atzīmēt Tēvu dienu. Un, jāatzīst, tā ir lieliska tradīcija, jo tēta loma ģimenē aizvien pieaug un tiek novērtēta. Tētis nav kāds izgaistošs tēls, kurš šad tad parādās un izgaist (protams, ir izņēmumi), bet ir līdzās, atbalsta, mīļo, iedrošina, palīdz, māca tāpat kā māmiņa. Savukārt tiem tētiem, kuri par saviem bērniem atceras reti, šī diena tikai atgādina, ka bērna sirsniņa pēc tēta ilgojas tāpat kā pēc mammas. Jo vairāk tiks novērtēta un uzsvērta tēva loma un nozīme ģimenē, jo pieaugs viņu atbildības izjūta un lepnums par to, ka viņš ir TĒTIS. Prieks, ka šo tēta lomu novērtē un vēlas uzsvērt arī skolā! Liels paldies klašu audzinātājām un sporta skolotājiem par izdomu, ieguldīto laiku un mīlestību, organizējot šo pasākumu! 

Informāciju sagatavoja,
5.c klases Martas mamma

Vēl raksti šajā kategorijā