Tēva diena Ogres sākumskolā

16. septembris, 2015

Ir 10. septembra pievakare. Pēc garās darba dienas steidzamies uz Ogres sākumskolas 5.c klases ģimeņu pasākumu veltītu Tēva dienai. Ne mazākās nojausmas par to, kas mūs sagaida.

Svētdien, 13. septembrī, Latvijā jau septīto gadu pēc kārtas tika svinēta Tēva dienu, tādējādi godinot tēva lomu ģimenē un sabiedrībā. Arī Ogres sākumskolā norisinājās Tēva dienas svinēšana.

tevu-diena-2015-10

Ir 10. septembra pievakare. Pēc garās darba dienas steidzamies uz Ogres sākumskolas 5.c klases ģimeņu pasākumu veltītu Tēva dienai. Ne mazākās nojausmas par to, kas mūs sagaida, mugurā sportisks apģērbs, klēpī līdzpaņemtais groziņš – esam gatavi nezināmajam… Mašīnā esošais 5.c klases pārstāvis klusē kā partizāns, neatklājot vakara pasākuma plānu, tādejādi saglabājot intrigu.

tevu-diena-2015-9

Veiksmīgi atraduši Suntažu ielu 2, nemanot pievienojamies pasākuma dalībniekiem, kas jau kuplā pulkā ir mums priekšā. Tēvi ar bērniem jau iemēģina bumbas, mammas apliek spilgti dzeltenus lakatiņus un ir gatavas tiesāt. Vēl pēdējās norādes no sporta skolotājas  puses ,un viss var sākties.

Sākas stafete, kurā tēviem, vectēviem, brāļiem un citiem ģimenes locekļiem, sadaloties komandās, jāveic 13 kontrolpunkti, kur katrā no tiem viņus gaida interesants uzdevums. Tētis-biznesmenis, tētis-aukle, tētis-gudrinieks, tētis-skolēns, tētis-valodnieks, tie ir tikai daži no kontrolpunktu nosaukumiem.

tevu-diena-2015-7

Uzdevumu klāsts pārsteidz ar izdomu un oriģinalitāti. Kādā no kontrolpunktiem tētim jāatpazīst savs bērns pēc zīdaiņa vecuma foto, citā – jāatceras sava bērna dzimšanas un vārda dienas datumi, nākamajā– jāsaliek puzzle ar alfabētu, vēl kādā – pēc sagatavotiem paraugiem jaatpazīst Latvijā augoši koki, jāsasien kaklasaite un vēl, un vēl, un vēl…

Visi stafetes dalībnieki iziet kontrolpunktus ar azartu un degsmi, skolēni ir aktīvi un labprāt uzņemas komandas vadību, pamācot tēvus,  kā kas darāms.

Klases audzinātāja  iejūtas foto korespondenta lomā un iemūžina notiekošo. Mammas, kas pilda tiesnešu pienākumus, fiksē paveiktos uzdevumus „kontrolkartiņās” un ir patīkami pārsteigtas par komandu labajiem rezultātiem.

tevu-diena-2015-6

Komandu dalībnieki viens otru atbalsta un papildina ,un drīz vien visi stafetes uzdevumi tiek paveikti noteiktajā laikā.

Vērojot pasākumu, esmu pārsteigta par abu skolotāju izdomu un ieguldīto darbu, kas stundas laikā spēja pārvērst nogurušus cilvēkus par smaidīgiem un laimīgiem vecākiem.  Visi bija bezgala gandarīti, to varēja pat neteikt, jo tas bija redzams visu sejās.

tevu-diena-2015-8

Šajā dienā īpaša uzmanība bija veltīta tēviem, bērni un mammas teica viņiem paldies, jo arī viņi ir pelnījuši pateicību, atzinīgus vārdus un īpašu dienu, kurā viņus godina visa ģimene. Noslēgumā mūsu bērni mums visiem klātesošajiem atgādināja:

Mēs tētus mīlam,
Tēti mīl mūs.
Mēs to jau zinām,
Tagad zināt to arī jūs!

Katrs tētis no savas atvases saņēma piemiņas pogu „Vislabākais tētis”.

Mīļš paldies visiem, kas atnāca, piedalījās un atbalstīja šo pasākumu, sirsnīgs paldies 5,c klases audzinātājai Jolantai Bardovskai un Ogres sākumskolas sporta skolotājai Aijai Sirsniņai par ieguldīto darbu un fantastisko izdomu, gatavojot uzdevumus šādam izcilam ģimeņu saliedēšanas pasākumam!

Informāciju sagatavoja Ogres sākumskolas 5.c klases Rimanta mamma Jolanta Roze

3c_tevudiena

Tēvu diena tika atzīmēta arī mūsu, 3.c klases, kolektīvā. Viss bija ļoti jauki, interesanti un pārdomāti, tēvi piedalījās interesantos pārbaudījumos un pats svarīgākais- bija kopā ar saviem bērniem. Svinēšana noslēdzās ar jauku pasēdēšanu klases telpā! Paldies mūsu mīļajai audzinātājai Elitai un gādīgajām mammām par pasākuma rīkošanu un kopā būšanas prieku, ko saņēmām, kā arī skolai par atvēlētajām telpām!

Informāciju sagatavoja 3.c klases skolnieces Keitas Ozoliņas mamma Līga

9.septembrī Ogresgala “Saulītēs” notika Ogres sākumskolas 4.b klases mammu organizētais pasākums par godu Tētu dienai.

Screen Shot 2015-09-16 at 15.59.50

Klases mammas bija godam pacentušās sarīkot tētiem pārsteigumu – sportiskā garā veikt dažādas aktivitātes.

Screen Shot 2015-09-16 at 16.00.07

Aktivitātēs līdz ar tētiem varēja piedalīties arī bērni un to laikā tika vērtēts rezultāts nominācijās Visveiklākais, Zinātājs, Visstilīgākais, Metējs, Visūsainākais, Zīmulis.

Screen Shot 2015-09-16 at 16.00.37
Kā piemēru varētu minēt slalomu ar ķerru starp krūmāju puduriem ar savu atvasi pasažiera kārtā un ķiploku mešanu dažāda tilpuma traukos. Dažbrīd bija arī visai ekstrēmas nodarbes, ko noteiktu spētu novērtēt baleta vingrinājumu pazinēji!

Screen Shot 2015-09-16 at 16.01.32

Screen Shot 2015-09-16 at 16.02.12

Vakara gaitā pasākumu pagodināja arī Ogres līnijdejotāju komanda, ļaujot ielīgoties līnijdeju ritmiskās kustībās, kas, lieki piebilst, arī tika vērtēts atbilstošā nominācijā.

Screen Shot 2015-09-16 at 16.02.32

Visi centās kā spēdami. Bērni labprāt iesaistījās aktivitātēs un ienesa tajās savu bērnības dzīvesprieku un kustību. Pasākums noslēdzās ar katras ģimenes labo domu laternu aizdegšanu. Paldies klases mammām un klases audzinātājai Regīnai Hanzenai par rūpīgi izplānoto un noorganizēto Tētu dienas norisi! Turamies un visiem sekmīgu mācību gadu!

Screen Shot 2015-09-16 at 16.02.53

Informāciju sagatavoja Leonards Survilo