Ar riteņiem un spārniem!

23. septembris, 2015

17. septembris – Ogres sākumskolas ekskursijas diena. Kur nu katra klase dosies? Ko darīsim mēs? Mēs izlēmām, ka mūsu klase dosies braucienā ar velosipēdiem!

Š.g. 17. septembris – Ogres sākumskolas ekskursijas diena. Kur nu katra klase dosies? Ko darīsim mēs? Nedomājām ilgi, jo jau iepriekšējā mācību gadā bijām vienojušies, ka dosimies rudenī visa klase braucienā ar velosipēdiem!  Mūsu plāns realizējās……saulainā, septembra ceturtdienā, 5.c klase sapulcējās skolas pagalmā ar saviem velosipēdiem un visu atbilstošo ekipējumu, lai dotos izbraukumā uz Ikšķili. Par galveno apskates mērķi tika izvēlēts Ikšķiles privāto lidmašīnu lidlauks.

Ceļu uzsākām braucot kolonnā ar mūsu skolotāju Jolantu priekšgalā, tālāk viens aiz otra, atstarojošajās vestēs un ķiverēm galvā. Mūsu garo kolonnu noslēdza Kristiāna, Patrīcijas  mammas un Rimanta tētis. 5.c klases velokolonna bija ļoti pamanāma visiem garāmgājējiem un autovadītājiem. Mūsu ceļš aizvijās gar Zilo kalnu pakāji,gar Daugavas krastu un gar greznām mājām.

Kā gala punktu izvēlējāmies atpūtas kompleksu ,,Meidrops’’, skaistā vietā pie Daugavas, kur skats arī  vērās  uz Meinarda salu.Tur atvilktām  elpu un iemalkojām  līdzpaņemto ūdeni, apēdām kādu spēka maizi, izvingrinājām   muskuļus, šūpojāmies, spēlējām spēles ,fotografējāmies, smējāmies. ”Top” spēlē mums bija futbols  – zēni pret meitenēm, protams,skolotāja bija mūsu komandā!

Pēc atpūtas devāmies uz lidlauku. Tur mūs sagaidīja lidlauka īpašnieks Voldemārs J. Uplejs, ekskursija bija interesanta. Ko tik mēs neuzzinājām! Cik maksā  apmācības, lai iegūtu tiesības  un varētu vadīt privāto lidmašīnu, cik ilgi jāmācās, un pats galvenais, cik maksā šis skaistais “gaisa putns”! Lidlaukā bija  divas košas (sarkana un oranža )  lidmašīnas. Viena no tām bija 2015.gadā ražota – pilnīgi jauna, bet neskatoties uz to, mums bija iespēja to apskatīt  un pie tās nofotografēties. Liels paldies par to saimniekam!

Kad visu apskatījām devāmies atpakaļ uz savu pilsētu Ogri. Šī diena mums paliks atmiņā vēl ilgi, jo bija ļoti interesanti un jautri!

Informāciju sagatavoja 5.c klases skolnieces Agate Roze un Justīne Stāvus.