13 meža laboratorijas Ogres zilajos kalnos

25. septembris, 2015

MezaLabo1Ogres sākumskolas 1.c klase 18. septembrī devās rudens pārgājienā – šogad piedalījāmies pasākumā Zilajos kalnos, kur bija izveidotas 13 Meža laboratorijas. Organizētāji – Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa ”Zilie kalni” attīstības aģentūra” sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”, Ogres tehnikumu, SIA “Metsa Forest Latvia”, Latvijas Valsts mežzinātnes institūtu “Silava”, biedrību “Medniekiem.lv” u.c.

Tajās iepazinām apkārtējo vidi un mežā notiekošos procesus, meža apsaimniekošanu, koksnes iegūšanu un pārstrādi! Varējām iemācīties jauno un parādīt savas zināšanas. Satikām īstu mednieku, kurš stāstīja par meža dzīvnieku dzīvi, medniecību. Pētījām dažādus kokus, noteicām to vecumu. Uzzinājām, kā kopt un sargāt mežu. Iepazinām dažādus apkures materiālus. Īpašs pārsteigums bija tikšanās ar Zīļuku! Protams, neiztikām arī bez atpūtas – cienāšanās un kopīgām sporta aktivitātēm.

Pārgājiena noslēgumā bijām ļoti gandarīti par piedzīvoto!

1.c klase un skolotāja Sandra