Raiņa dzeja dabas un mūzikas koncertzālē Špakovska parkā

25. septembris, 2015

Ogres sākumskolas 6.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Līgu Bužeri un latviešu valodas un literatūras skolotāju Valdu Bērziņu 17. septembrī devās pārgājienā uz Špakovska parku.

Ogres sākumskolas 6.a klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Līgu Bužeri un latviešu valodas un literatūras skolotāju Valdu Bērziņu 17. septembrī devās pārgājienā uz Špakovska parku, kur noritēja Raiņa 150. dzimšanas dienai veltīts dzejas pasākums. Skatu tornī noraudzījāmies uz Daugavas plašajiem ūdeņiem, kas vizuļoja saulē. Kāda daile!

„Nu, bērniņi, lai, bērniņi,
Sumināsim Daugaviņu!
Daugaviņai balti bērzi
Sudrabiņa lapiņām.
Daugav` zelta sijātāja..” /Rainis./

Visi vienojās kopīgā dziesmā ar Raiņa vārdiem „Daugav’s abas malas” un dzejas lasījumi varēja sākties. Katrs skolēns izteiksmīgi norunāja sagatavoto Raiņa dzejoli. Pasākuma kulminācija bija M.Brauna dziesma ar Raiņa vārdiem „Saule. Pērkons. Daugava..” un skolēnu pašu dziedātās dziesmas ar Raiņa vārdiem.

Rainis_6Spaks

Tad skolēni veica klases audzinātājas sagatavotos uzdevumus un varējām doties atpakaļ. Pasākums katram ļāva izvērtēt Raiņa devumu literatūrā, kā arī izprast dzejnieka mūža ritējumu, pieskarties viņa dzejai un izjust viņa dziesmu spēku.

Paldies visiem, kas aktīvi piedalījās pasākumā.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Valda Bērziņa