Svētki Ogres sākumskolā

3. maijs, 2017

Skola ir sasniegusi tīņu vecumu – 15 gadi! Tam par godu tika atzīmēta skolas 15 gadu jubileja.

Ogres sākumskola izveidota 2002./2003. mācību gadā, optimizējot Ogres pilsētas skolu tīklu. Tika reorganizēta Ogres ģimnāzija: 1. – 6. klases pievienotas Ogres pamatskolai, bet kopš 2012. gada Ogres pamatskolas nosaukums tika mainīts uz sākumskolu. Skola ir sasniegusi tīņu vecumu – 15 gadi! Tam par godu tika atzīmēta skolas 15 gadu jubileja.

Viens no emocionālākajiem pasākumiem bija – ozolu stādīšana. Latvijas 100 gades programma „Apskauj Latviju” paredz, ka ikvienam Latvijas cilvēkam ir iespēja piedalīties un kļūt par šī vēsturiski unikālā notikuma līdzveidotāju, iestādot ozolus Latvijas robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās. Mūsu jaunie ozoli veidos paēnu un robežu starp autostāvvietu un sporta laukumu. Jaunos ozolus dāvināja Ogres novada pašvaldības priekšsēdētājs Artūrs Mangulis.  Uz šo pasākumu tika aicināti klašu un vecāku padomes pārstāvji.  Skolēni palīdzēja aplikt zemi, apliet un atsiet jaunos kociņus!  Ozoli tika arī  pie vārdiem! Idejas autori ir 1.c klase! Un tā pie skolas augs un zaļos:

  • Optimisms
  • Zinātkāre
  • Omulība
  • Laime
  • Sirsnība

Kā centrālais notikums bija – kopīga „Selgas” cepumu-biezpiena tortes gatavošana. Jautrā pavadībā bērni ar interesi un aizrautību klāja cepumu kārtu uz cepumu kārtas, pa vidu rūpīgi smērējot gardo „Rīgas Piensaimnieka” saldā sieriņa masu. Pagatavotā kūka bija izdekorēta ar dažādiem augļiem un ogām, tā bija milzīga (ap 8m gara), ka pietika, gan lai kārtīgi sacienātos paši, gan pacienātu citus! „Selgas” cepumiņi, kopā ar pienu un ievārījumu tika baudīti kā gardākais deserts pasaulē! Mīļš paldies atbalstītājiem par dāsnumu, jo sevišķi 4.b klases Toma tētim Uģim Grīnbergam un SIA „Rīgas piensaimniekam”.

Svētkus papildināja arī mūsu Ogres ielu vingrotāju biedrības “Street Warriors” vingrotāju priekšnesumi. Puiši stāstīja skolēniem par ielu vingrošanas priekšrocībām, ka ir iespēja iegūt spēcīgu muskulatūru, atlētisku augumu un labu fizisko formu, neiztērējot ne santīma uz sporta zāļu apmeklējumiem, un arī kā  lietderīgi pavadīt  brīvo laiku kopā ar vienaudžiem.

Dienas otrajā pusē, skolēni veidoja puķu paklāju- skaitli 15 no atraitnītēm, devās uz sporta laukumu, kur lācītis Medainītis sagaidīja skolēnus ar baloniem, piedalījās zibakcijā un kopā fotografējās skolas kopbildei.

Diena bija izdevusies! Ir jau svarīgi justies piederīgam – ģimenei, pilsētai, valstij un, protams, arī skolai! Šajā dienā skolēniem  tika dota iespēja pašiem piedalīties, organizēt svētkus un tos svinēt, radoši izpausties, iemācot cienīt tradīcijas, veidot cieņu, toleranci un izpratni vienam pret otru.

Paldies visiem, kas palīdzēja  šo dienu sagatavot un organizēt!

Informāciju sagatavoja dir.vietniece Aija Sirsniņa