Ekskursija uz Ķeguma HES muzeju

3. maijs, 2017

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejam sadarbojoties ar AS “Pasažieru vilciens” tika izstrādāts projekts “Kāp vilcienā un dodies iepazīt enerģētikas vēsturi”. 21. aprīlī Ogres sākumskolas 1.c un 3.d klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Ķeguma HES muzeju.

Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejam sadarbojoties ar AS “Pasažieru vilciens” tika izstrādāts projekts “Kāp vilcienā un dodies iepazīt enerģētikas vēsturi”. Projekta ietvaros Latvijas skolēniem tiek piedāvāts brauciens (turp vai turp-atpakaļ) ar vilcienu uz Ķegumu, piešķirot vilciena biļetēm 50% atlaidi, kā arī Muzeja apmeklējums gida pavadībā.

21. aprīlī Ogres sākumskolas 1.c un 3.d klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Ķeguma HES muzeju. Šoreiz līdz Ķegumam bērni brauca ar vilcienu un no dzelzceļa stacijas uz muzeju devās ar kājām. Daudziem bērniem tas bija liels piedzīvojums, jo pirmo reizi brauca ar vilcienu.

Enerģētikas muzeja ekspozīcija ir izvietota autentiskā vidē, Ķegumā, Daugavas kreisajā krastā – Ķeguma spēkstacijas teritorijā. Eksponētā tehnoloģisko iekārtu un priekšmetu kolekcija veido priekšstatu par elektroenerģijas ražošanu, pārvadi un sadali, ataino elektromontiera darba ikdienu, iepazīstina ar Daugavas spēkstaciju celtniecības un darbības vēsturi.

Ķeguma HES bērnus sagaidīja muzeja gide.  No gides stāsta skolēni uzzināja  interesantas  lietas  par elektrību.

Ekskursijas beigās skolēniem bija iespēja nostiprināt savas zināšanas noskatoties pamācošas animācijas filmas par elektrodrošību.

 

1.c klases audzinātāja Elita Geca
3.d klases audzinātāja Ļ. Maļinovska