Sākt dienu ar smaidu

23. oktobris, 2015

Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau septīto gadu organizē akciju “Labo darbu nedēļa” – nedēļu, kad īpaši aktīvi darām labus darbus gan paši, gan mudinām to darīt arī citus. „Labo darbu nedēļa 2015” ievada gatavošanos Latvijas valsts simtgadei.

image (12)Labdarības organizācija Palidzesim.lv jau septīto gadu organizē akciju “Labo darbu nedēļa” – nedēļu, kad īpaši aktīvi darām labus darbus gan paši, gan mudinām to darīt arī citus. „Labo darbu nedēļa 2015” ievada gatavošanos Latvijas valsts simtgadei.

Palīdzēt – tas var būt patīkami, aizraujoši un tik ļoti nozīmīgi grūtākos brīžos. Palīdzība vairo arī prieku un gandarījumu pašam palīdzētājam. Palīdzot var atrast jaunus draugus, sadarbības partnerus un idejas tālākiem darbiem. “Labo darbu nedēļā” pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums.

Ogres sākumskolas skolēni ar vecākiem un klases audzinātājām piedalījās šajā akcijā un savus darbus reģistrēja www.palidzesim.lv

IMG_89741.a klase un audzinātāja Olga Pudule atsaucās uz aicinājumu, paveikt labu darbu – parūpēties par dzīvniekiem patversmēs, jo no 13.līdz 25.oktobram pa Latvijas pilsētām braukā dzīvnieku barības ražotāja PURINA labdarības busiņš, vācot patversmēm nepieciešamās lietas – vecas segas, dvieļus, avīzes. Mazie pirmklasnieki ar lielu entuziasmu sniedza arī savu artavu.

1.g klase ar audzinātāju Aneti Lasmani Ogres pansionātam, dāvināja apsveikumus tās iemītniekiem, lai šajā rudenīgajā un mitrajā laikā, viņu telpām radītu mājīgumu, labvēlīgu vidi un uzlabotu viņu labsajūtu.

image (6)Ogres sākumskolas 3. c klasei patīk zīmēt, un klase ir izrotāta zīmējumiem. Stāsta klases audzinātāja Elita Geca : “Vēlamies savus mākslas darbiņus dāvāt arī citiem. Par prieku – no sirds uz sirdi! Šoreiz savus darbiņus dāvāsim Ogres pansionāta vecajiem ļaudīm, lai viņi izrotā savas telpas un priecājas. Bērni iesaistījuši arī savus vecākus un vecvecākus, kas palīdzēja darbiņus ierāmēt. Dāvanai esam pievienojuši arī Elizabetes omītes izšūtos darbiņus.”

4.b klase ar skolotāju Regīnu Hanzenu, „bruņojušies” ar grābekļiem, devās uz Lazdu kalnu Pārogrē, lai sakoptu nelielu stūrīti plašajā Špakovska parka teritorijā. Iepriekš 4.b klase parkā bija jau viesojušies kā dabas baudītāji, un lēmums par šī parka rudens uzkopšanu tika pieņemts nevilcinoties.

DSCN1682[1]Parkā talciniekus sagaidīja un darbu ierādīja parka saimniece – Benita Špakovska. Tā kā teritorijā valda sakoptība, tad skolniekiem bija jāgrābj lapas. Varbūt kāds šādu darbu veica pirmo reizi, taču ņemot vērā, ka šoruden lietus ilgstoši nav lijis, tad lapas bija ļoti sausas un darbs padevās viegli un raiti. Kaut arī bērnu acīs nebija manāms nogurums, tomēr bērni sajutās patīkami noguruši. Pēc darba bija interesanti uzzināt, ko viņi paši domā:

„Man ļoti patika strādāt, lai gan nebija viegli. Tāpēc kādreiz ir jāpadomā arī par sētniekiem, kuri šādu darbu veic ik dienu (Elvijs).

Daži no mums teica, ka nekad nebūšot sētnieki, jo tas esot grūts darbs (Mārtiņš).

Man patika strādāt, bet darīt to katru dienu es gan negribētu. Man patika tas, ka mēs bijām vienoti un neviens neslinkoja (Patrīcija).

DSCN6464Šajās dažās darba stundās sajutos nogurusi. Biju domājusi, ka lapas grābt ir viegli. Paldies parka saimniecei par uzņemšanu! (Justīne)

Man patika, ja var palīdzēt cilvēkiem un reizē arī justies labi, un priecāties par sakoptu parku (Heidija).

Parkā, grābjot lapas, pamanījām arī kādu vāveri. Lai Špakovska parks pastāvētu vēl ilgi, ilgi! (Amanda)

Man patika, jo uzzināju, ka būt par sētnieku, tas ir ļoti grūti, tāpēc sētnieku darbs ir jāciena. Es novēlu Špakovska kundzei spēku un izturību (Patriks)”.

Šogad rudens ir „apgleznojis Latviju” ļoti krāsainu un krāšņu, un bērniem bija patiess prieks strādāt, bija prieks par kopīgi padarīto darbu un prieks par sastaptajām vāverēm, par atrasto ozolzīli un prieks, ka B.Špakovskas kundzei arī bija gandarījums par talcinieku veikumu.

DSCN6461Gribas cerēt, ka piepildīsies talcinieku vēlējumi un parka saimnieces teiktais, uzsākot darbu – „ Tad, kad jūs būsiet šeit pastrādājuši, tad jūs sliktus darbus nedarīsiet”.

IMG_89765.c klase ar klases audzinātāju Jolantu Bardovsku „Labo darbu nedēļā” devās palīdzēt Agates omei –Zandai Rozei, kura savukārt, ikdienā palīdz cilvēku labākajiem draugiem, suņiem un kaķiem, vadot darbu Ogres patversmē. Cilvēkam, kurš jebkuram, dzīvnieka īpašniekam, dod savu padomu un laba vēlējumu. Tieši tāpēc 5.c klase izlēma, dot prieku un atvieglot mājas soli Agates omei! Piemājas plašo teritoriju ar piebirušajām rudens lapām uzkopa ar lielu prieku. Darba bija pietiekami daudz – meitenes kasīja lapas, zēni nesa, tās bēra, ar segu, kaudzē. Veda ar ķerru dažādus rudens nosalušos augus, salasīja daudz kastaņu un rudens ābolu. Kopā visi priecājās, jo bija tik skaista rudens diena! Agates ome pēc padarītā darba, cienāja ar garšīgu piparmētru tēju, pīrādziņiem un kliņģeri.

Patiesībā nevajag daudz, lai justos labi, lai sāktu dienu ar smaidu, jo labais vairo labo! Mēs varam palīdzēt citiem arī ar smaidu, labu vārdu, sveicienu, un, iespējams, visskumjākais cilvēks pasmaidīs, rodot viņam kādu gaišu cerības staru.  Un ticiet – diena ir izdevusies!

Tāpēc labus darbus vajag darīt katru dienu un visu gadu, un aizdomāsimies visi, cik svarīgi ir palīdzēt citiem! Un varbūt tieši tagad ir labākais laiks, kad iedvesmoties jauniem labiem darbiem!

Informāciju apkopoja,
Ogres sākumskolas direktores vietniece Aija Sirsniņa