Piedalies akcijas stāstu segas veidošanā – dāvana Latvijas simtgadē!

9. februāris, 2018

Piedalies akcijas stāstu segas veidošanā – dāvana Latvijas simtgadē!

1. Veidosim dāvanu Latvijai simtgadē – lielizmēra tekstilmozaīkas segu (patchwork quilt)!
  2. STĀSTU SEGAS gabaliņus – neliela izmēra kvadrātus – izgatavos Ogres sākumskolas skolēnu ģimenes, pedagogi, tehniskie darbinieki.
  3. STĀSTU SEGAS idejas pamatā ir mūsu kopīgais devums un mīlestība Latvijai.
  4. Katrs kvadrātiņš vēstīs par katru no mums, to iešūs lielajā segā-cik izdomas bagāti, cik radoši, cik koši un krāsaini, un kā protam sadarboties, un cik ļoti mīlam un godinām mūsu Latviju, un cik mūsu ir daudz!
  5. Kvadrātiņu var izrotāt dažādās tehnikās un izmantojot daudzveidīgus materiālus.
  6. Ir svarīgi zināt katra kvadrātiņa darinātāja vārdu un uzvārdu.
  7. Pastāsti par sevi! Kāds ir Tavs vai Tavas ģimenes, dzimtas, mājas stāsts? Šo informāciju iekļausim interaktīvā multimediālā prezentācijā un grāmatā.

Kā  veidot segas kvadrātiņu?

1. Veido segas kvadrātiņu ar ārējo malu 18cm x 18cm .
  2. Izmantojiet piegrieztni, kura atrodas – pielikums nr1.
  3. Kvadrātiņu vari izveidot dažādās tehnikās un izmantojot daudzveidīgus materiālus ( izšūt, tamborēt, adīt, filcēt, apgleznot, apdrukāt ar fotogrāfijām, attēliem, tekstiem utt.)
  4. Neizmantosim kvadrātiņiem plīsto šu, smērējošu, lipīgu, irstošu (tajā skaitā papīru) vai ļoti smagu materiālu!
  5. Savu stāstu, eseju, dzejoli, dzimtas koku ( vai citu) uzraksti nr 2 pielikumā ( šo lapu var saņemt pie klases audzinātājas), tās būs par pamatu Stāstu grāmatas izveidošanai.
  6. Savu stāstu arī nosūti uz e-pasta adresi: latvija100@ogressakumskola.lv
  7. Piespraud kvadrātiņa otrajā pusē, ar spraužamadatu vai piešuj ar stipru diegu, zīmīti ar vārdu un uzvārdu
  8. Kvadrātiņu un stātu atnes uz skolu klases audzinātājai!

Kad stāstu segai jābūt gatavai?

1. Stāstu sega ir ilgtermiņa projekts.
  2. Projekta pirmais posms – Stāstu segas gabaliņi un stāstu lapa tiek darināta un rakstīta mājās un nogādāta uz skolu līdz 2018.gada 4.maijam.
  3. Otrais posms – segas sašūšana un tās sagatavošana. Akcijas Segas sašūšanā piedalās skolas vecāku padomes un klašu grupu pārstāvji (darba grupa un brīvprātīgie).
  4. Datorspeciālisti un darba grupas pārstāvji, ievadīs datus un sagatavos multimediju prezentāciju, kurā varēs sīkāk apskatīt individuālos kvadrātiņus un lasīt darinātāju stāstus. Šis posms paredzēts līdz 2018. gada 1. oktobrim.
  5. Trešais posms – Stāstu segas atklāšana gada novembris.

*Ideja  no muzeja “Latvieši pasaulē(LaPa)”