Pārgājiens Zilajos kalnos

14. decembris, 2015

6. oktobrī Ogres sākumskolas 6. klašu skolēni, kopā ar citu Ogres un Ikšķiles novadu izglītības iestāžu audzēkņiem, devās patriotiskās audzināšanas pārgājienā Ogres Zilajos kalnos, lai pieminētu latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanas 100. gadadienu.

6. oktobrī Ogres sākumskolas 6. klašu skolēni, kopā ar citu Ogres un Ikšķiles novadu izglītības iestāžu audzēkņiem, devās patriotiskās audzināšanas pārgājienā Ogres Zilajos kalnos, lai pieminētu latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanas 100. gadadienu.

Pārgājienu rīkoja biedrība “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skola”, Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības, Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra”.

Lai sagatavotos pārgājienam, skolēni kopā ar klašu audzinātājām Olgu Muzikanti (6.c), Sandru Kalniņu (6.b) un Līgu Bužeri (6.a) pārrunāja vēsturiskos faktus par strēlnieku bataljonu dibināšanu, cīņām Nāves salā un pie Mazās Juglas, tādejādi sagatavojot audzēkņus gaidāmajam pasākumam.

Lai arī 6. oktobra rīts bija rudenīgi dzestrs, skolēni ar neviltotu interesi un apņemšanos devās 3. km garajā ceļā līdz „Dubkalnu” karjeram, pa ceļam piestājot, lai salasītu dabas materiālus Latvijas kartes izveidei. Nonākuši galapunktā, pēc īsas pasākumu organizatoru uzrunas, skolēni aktīvi iesaistījās piedāvātajās izzinošajās aktivitātēs: pārvarēja šķēršļu joslas, iepazinās ar dažāda veida ieročiem un izmēģināja, cik vēl jāpaaugas, lai varētu godam valkāt karavīru tērpus un citu militāro aprīkojumu, pārliecinājās par savu precizitāti šaujot mērķī, vēroja paraugdemonstrējumus un klausījās grupas „Vilki” skanīgajā dziedājumā. Vislielāko interesi skolēnos radīja iespēja pavizināties ar bruņutransportieriem un organizētā veiklības stafete.  Kā kārtīgā pārgājienā pienākas, tā dalībnieki varēja nobaudīt karavīra putru un siltu tēju.

Paldies organizatoriem par iespēju neformālā veidā skolēnus ieinteresēt apgūt Latvijas vēsturē tik nozīmīgos notikumus!

Informāciju sagatavoja
6.a klases audzinātāja, pārgājiena dalībniece Līga Bužere