Ogres sākumskolas skolēni mācās būt droši uz dzelzceļa

9. marts, 2015

Ogres sākumskolas 4.c klasē notika Latvijas dzelzceļa (LDz) organizētā Drošības stunda. LDz pārstāve Māra Baumane skolēniem stāstīja un demonstrēja ar multfilmu palīdzību, cik liela nozīme ir piesardzībai atrodoties uz dzelzceļa un tā tuvumā.

Ogres sākumskolas 4.c klasē notika Latvijas dzelzceļa (LDz) organizētā Drošības stunda. LDz pārstāve Māra Baumane skolēniem stāstīja un demonstrēja ar multfilmu palīdzību, cik liela nozīme ir piesardzībai atrodoties uz dzelzceļa un tā tuvumā.

“Par drošību uz dzelzceļa jāsāk domāt jau atrodoties uz perona. Uz perona nedrīkst sarunāties pa telefonu, lasīt, skrituļot. Perons ir īpašas bīstamības zona, un visa uzmanība jāpievērš dzelzceļa sliedēm un virzienam, no kura pienāk mūsu vilciens,” uzsver M.Baumane.

Viens no svarīgiem drošības noteikumiem – nedrīkst atrasties tuvu perona malai, jo garāmbraucošais vilciens (līdz 600 tonnām smagais kravas vilciens, kurš pārvietojas  ar ātrumu 120 km stundā) rada spēcīgu vēja plūsmu un var paraut līdzi ne tikai uz perona nomestos papīrus…

M.Baumane arī skaidroja skolēniem, kā rīkoties, ja uz sliedēm nokrīt kāda lieta – telefons, bumba, kurpe, un šajā pašā laikā pienāk vilciens. “Ja jums šī lieta ir dārga, un jūs negribat no tās šķirties, vienīgā pareizā rīcība – pagaidīt, kamēr vilciens aizbrauc un tikai tad, vispirms pārliecinoties, ka netuvojas cits vilciens, to pacelt,” saka M.Baumane.

Speciāliste arī norādīja, ka visbiežāk sastopamais iemesls, kāpēc bērni un jaunieši cieš vai iet bojā uz dzelzceļa, ir mūzikas klausīšanās austiņās. Statistika liecina, ka pērn nebija neviena cietušā vai bojā gājušā bērna uz dzelzceļa vai tā tiešā tuvumā, bet pēdējos sešos gados no septiņiem cietušajiem un pieciem bojāgājušiem, 99 procentos gadījumu ir bijusi vainīga tieši mūzikas klausīšanās austiņās.

M.Baumane atgādināja skolēniem, ka dzelzceļa sliedes drīkst šķērsot tikai tam paredzētās vietās – Ogrē tas ir tunelis pie Ogres dzelzceļa stacijas, pāreja Skolas ielā, Jaunogres un Pārogres  dzelzceļa stacijas pārbrauktuve.

LDz pārstāvji uzdāvināja 4.c klases skolēniem arī grāmatas un videomateriālus, ko varēs izmantot audzināšanas stundās, apgūstot drošību uz dzelzceļa.

“Esmu ļoti pateicīga savas klases skolēnu vecākiem, kuri atbalsta bērnu izglītošanos dažādās jomās. Arī Drošības stunda tika noorganizēta pēc vecāku iniciatīvas un ar viņu aktīvu atbalstu. Manuprāt, šī tikšanās ir ļoti svarīga, jo Ogre ir viena no tām pilsētām, caur kuru iet dzelzceļš,” norāda 4.c klases audzinātāja Jolanta Bardovska.