Ogres sākumskolas skolēni “Dzimtās valodas” pasākuma dalībnieki

1. marts, 2016

Pagājušā gada septembrī , Eiropas Valodu dienā, Latviešu valodas aģentūra izsludināja ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu. Konkursa tēma bija „Kā var mācīties citu valodu, protot savu valodu.”

DSCN2408

Pagājušā gada septembrī , Eiropas Valodu dienā, Latviešu valodas aģentūra izsludināja ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu. Konkursa tēma bija „Kā var mācīties citu valodu? Protot savu valodu.”( J.Peters).

Latviešu valodas aģentūra saņēma pavisam 238 radošos darbus – zīmējumus, kolāžas, esejas, pārspriedumus, dzejoļus un stāstus  no visas pasaules.  Darbus vērtēja Latviešu valodas aģentūras direktors Jānis Valdmanis, diasporas projektu koordinatore Sanda Roze, literatūrzinātnieks Raimonds Briedis,filoloģijas doktore Mārīte Āboltiņa un mākslas zinātniece Ksenija Rudzīte.

Jau sesto gadu ”Dzimtās valodas” konkursā piedalās Ogres sākumskolas skolēni. Šajā gadā tika iesūtīti vairāk kā 20 darbu. Aktīvākie skolēni tika ielūgti š.g. 26.februārī uz „ Dzimtās valodas” noslēguma pasākumu,kurš notika „Laimas” šokolādes muzejā. Pasākumā  kuplā un draudzīgā pulkā piedalījās skolēni, viņu skolotāji un vecāki, kuri bija ieradušies no visas Latvijas , kā arī no Briseles. Skolēnu radošo darbu fragmentus lasīja Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa, par muzikālo pavadījumu gādāja Nacionālā teātra Muzikālās daļas vadītājs, komponists un mūzikas pedagogs Valdis Zilveris.

Pasākumā tika apbalvoti labāko darbu autori.  3. vietu ieguva Ogres sākumskolas 4.b klases skolniece Heidija Ūberga (skolotāja Regīna Hanzena). Laureātes saņēma piemiņas veltes, grāmatu ar J.Petera autogrāfu un pateicības  rakstus.

DSCN2421

Pēc konkursa uzvarētāju sveikšanas pasākuma dalībnieki tikās ar dzejnieku Jāni Peteru. Skolēniem bija iespēja ar dzejnieku individuāli aprunāties, nofotografēties un saņemt autora autogrāfu. Tam sekoja muzeja apskate, šokolādes degustācija, iespēja katram izveidot savai šokolādei vizuālo noformējumu, sākot ar vārdiem „Es mīlu……”, ievietojot sev vēlamo vārdu.

Konkursa laureātiem tika piedāvāts īpašs pārsteigums – šokolādes darbnīca, kurā bija iespēja  izgatavot  īpašu saldo konfekšu izlasi un iesaiņot tās kārbiņā.

Pēc „Dzimtās valodas” pasākuma  katru gadu tiek apkopoti  un iespiesti skolēnu radošie darbi atsevišķā  izdevumu sērijā. Ogres sākumskolas skolēnu vārdi  ikgadējos izdevumos ir minēti vairākkārt. Arī šogad tiks turpināta skolēnu radošo darbu izdevumu sērija. Radošo darbu fragmenti tiks iekļauti krājumā.

Paldies Ogres sākumskolas 4.b klases audzinātājai Regīnai Hanzenai,  2.a klases audzinātājai Ieviņai Piļkai, latviešu valodas skolotājām Jolantai Bardovskai,Valdai Bērziņai, Olgai Muzikantei par ierosmi un atbalstu skolēniem, kuri  piedalījās ”Dzimtās valodas” konkursā!

Informāciju sagatavoja: Jolanta Bardovska,
Ogres sākumskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja