Ogres sākumskolas 5.b klase RIMI “Gardēžu klases” pusfinālā

27. oktobris, 2017

Apzinoties uztura paradumu nozīmi uz bērnu un pusaudžu veselību, kā arī izrādot vēlmi uzlabot skolēnu prasmes ēst gatavošanā, skolu konkursa “Gardēžu klase” otrajai sezonai bija pieteikušās 189 klases.

Apzinoties uztura paradumu nozīmi uz bērnu un pusaudžu veselību, kā arī izrādot vēlmi uzlabot skolēnu prasmes ēst gatavošanā, skolu konkursa “Gardēžu klase” otrajai sezonai bija pieteikušās 189 klases.

Ogres sākumskolas 5.b klase bija to 40 laimīgo skaitā, kuri kvalificējās pusfināla kārtai, no Ogres novada mēs bijām vienīgie.

Ogres sākumskolas 5.b klase

Ogres sākumskolas 5.b klase pagatavoja vistas gaļas grubotto, kas pasniegts ķirbja podiņā, un ābolus medus glazūrā ar jogurta mērci.

Geplaatst door Rimi Bērniem op woensdag 18 oktober 2017

 

Pusfinālā klases uzdevums bija pagatavot gardu un veselīgu maltīti, balstoties uz RIMI izsniegto pārtikas grozu, kurā bija- ķirbis, grūbas, grieķu jogurts, puķkāposts un vistas gaļa, nofotografēt vai nofilmēt maltītes tapšanas gaitu, izveidot izvēlētās receptes aprakstu, pamatojot tā izvēli un veselīgumu.

Pamatēdienam izvēlējāmies pagatavot  Vistas gaļas grubotto ķirbja podiņā, bet desertam ābolus medus glazūrā ar jogurta mērci.

Ēst gatavošanas procesā iesaistījās visi klases skolēni. Nav vienkārši saplānot darba procesu tik daudziem bērniem vienlaicīgi,  tādēļ jau iepriekš vienojāmies, ka meitenes strādās pie pamatēdiena, to pasniegs klases zēniem, bet puiši iepriecinās klasesbiedrenes ar desertu ☺

Konkursa mājasdarba tapšanu savienojām ar klases tematisko ballīti. Tādēļ, kamēr ķirbis bija gatavs pasniegšanai, paspējām piedalīties 50.-60. gadu modes skatē un klases pasākumu noslēgt ar gardu, veselīgu maltīti.

Pasākuma ietvaros bērni iepazina, ka stilīgā ballītē iederas arī ēst stilīgi – VESELĪGI un SKAISTI!

Brīvlaika iesākumā saņēmām pozitīvo informāciju, ka esam iekļuvuši arī 20 finālistu skaitā.  Skolas mājturības kabinetā  2. novembrī, piedalīsimies meistarklasē ar “Rimi Gardēžiem”- uztura speciālistiem un pavāriem,  kopā mācīsimies pagatavot veselīgu maltīti, pildīsim interaktīvus uzdevumus un cīnīsimies par iekļūšanu superfinālā.

Vienlaicīgi visi konkursa pusfinālam iesūtītie video piedalās skatītāju simpātiju balsojumā. Ja arī Jums iepatīkas mūsu video, lūdzam līdz 8. novembrim atbalstīt mūs Rimi  Bērniem facebook mājaslapā (nospiežot patīk un dalīties).

Informāciju sagatavoja,
5.b klases audzinātāja Līga Bužere