Nodarbība Lielvārdes Izziņas un eksperimentu centrā

14. aprīlis, 2015

Centru izveidojusi biedrība „Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs” sadarbībā ar izglītības uzņēmumu „Lielvārds”, un tā mērķis ir caur vairāk nekā 20 dažādiem eksponātiem, eksperimentiem, nodarbībām un pulciņiem veicināt bērnu, jauniešu un arī pieaugušo dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām.

Saites

Ogres sākumskolas 3.b klase aprīļa sākumā apmeklēja Izziņas un eksperimentu centru “Lielvārde”.

Kas tad notiek šajā centrā?

Domā. Skaties plašāk un atver prātu! Esi drosmīgs un ļaujies jaunai pieredzei, zināšanām un idejām.
Pēti. Liec lietā rokas un izdomu! Izmēģini dažādos eksponātus, izpēti, kā tie darbojas, un izproti, ko tev tie pastāsta un iemāca.
Radi. Uzkrāj zināšanas un izmanto tās! Jau šodien radi arī pats savus eksperimentus.

3.b klases skolēnu domas par darbošanos šajā nodarbībā:

• Mēs klausījāmies dažādas skaņas.
  • Uzzinājām, kā rodas skaņas. Skaņas ir svārstības.
  • Mēs paši gatavojām mūzikas instrumentus – kokli, ksilafonu un planflautu un spēlējām uz tiem.
  • Man patika spēlēt instrumentus.
  • Mums vajadzēja sacerēt melodiju un dziesmu.
  • Man patika mūsu šovs, kurā uzstājās visas komandas.
  • Cik jauks bija mūsu pašu koncerts! Tas bija jautri.
  • Mēs pārbaudījām savas zināšanas par skaņu un visu dzirdēto.
  • Bija arī jāpilda  pārbaudes darbs ar pultīm. Tas tiešām bija tik aizraujoši!
  • Nodarbība bija ļoti interesanta!
  • Vēlāk uz velotrenažiera „ražojām elektrību”. Uzzināju, ka tik daudz enerģijas vajag, lai darbotos tējkanna, mūzikas centrs, dators un degtu vairākas spuldzītes Bija tik grūti mīt velosipēda pedāļus!
  • Es pacēlu „Žigulīti”! Un mūsu skolotāja arī!
  • Es gribētu aizbraukt vēl uz kādu citu nodarbību Lielvārdē.
  • Paldies par šo braucienu!

Savā un 3.b klases skolēnu vārdā pateicos centra skolotājiem Sandrai un Jānim!

Aicinu skolotājus apmeklēt Izziņas centru Lielvārdē, kur skolēniem dota iespēja paplašināt savu redze loku, praktiski darboties, gūt jaunas zināšanas.

Informāciju sagatavoja,
3.b klases audzinātāja Regīna Hanzena