No Vecrīgas vizītkartes Melngalvju nama līdz Rīgas Zooloģiskajam dārzam

11. aprīlis, 2022

Pēc vēsajām dienām uzspīdēja saule ne tikai pie debesīm, bet arī 5.e klases skolēnu sirdīs. Pēc divu gadu pārtraukuma kāpām autobusā un devāmies ilgi gaidītajā un plānotajā ekskursijā.

Pēc vēsajām dienām uzspīdēja saule ne tikai pie debesīm, bet arī 5.e klases skolēnu sirdīs. Pēc divu gadu pārtraukuma kāpām autobusā un devāmies ilgi gaidītajā un plānotajā ekskursijā.

Mūsu ceļš veda uz Vecrīgas vizītkarti, ko mēdz dēvēt arī par Rīgas krāšņāko rotu. Tur mūs sagaidīja gide, kura iepazīstināja ar šī nama vēsturi. Melngalvju nams celts 1334. gadā kā sanāksmju un dzīru vieta dažādām Rīgas sabiedriskajām organizācijām. Otrā pasaules kara laikā tas pārvērtās drupās, taču 1999. gadā  tika uzcelts no jauna. Šobrīd šajā namā ir pagrabtelpas, svētku un viesu uzņemšanas zāle,  brīnišķīgi mākslas izstrādājumi, iespēja iejusties seno laiku cilvēku lomā, izbaudot sveču gaismu, vaska smaržu, sāls vērtību un daudz ko citu. Katrs varēja papildināt savu bilžu galeriju telefonā.

Pēc ekskursijas devāmies ieturēt pusdienu maltīti.

Tālāk ceļš mūs veda uz Rīgas Zooloģisko dārzu. Šo iespēju bijām godam nopelnījuši, jo rudenī čakli vācām ozolzīles dzīvniekiem, piedaloties  konkursā “Zīļuks”. Zooloģiskajā dārzā  apskatījāmies, kā dzīvniekiem klājas, ar tā darbiniekiem pārrunājām un noskaidrojām, kuriem dzīvniekiem ozolzīles garšo vislabāk? Izrādās, ka  tās nav tikai cūciņas! Laiks paskrēja nemanot, neskatoties uz pavasara vēso laiku.

Mājupceļā bija tik daudz pozitīvu emociju, kuras nenorima autobusā līdz pat Ogrei. Ekskursijā piedalījās arī mūsu klasesbiedrs Timurs no Ukrainas, kurš jutās laimīgs, jo viņam tika dota iespēja baudīt kopā ar draugiem mazu daļu no Latvijas, zēns to novērtēja.

Paldies 5.e klases skolēnu vecākiem par atbalstu!

Jolanta Bardovska,
Ogres sākumskolas 5.e klases audzinātāja