„Ņipro Basīšu” uzvara

28. aprīlis, 2015

Ogre, patiesi, ir basketbolistu šūpulis. Šoreiz, to ir pierādījuši paši mazākie ogrēnieši. Ogres pirmklasnieki, nenobīstoties no lielā pūļa, milzīgā trokšņa un spriedzes, labā omā un pilnu sparu izpildīja visas stafetes, atdeva visus spēkus līšanā, skriešanā, mešanā un erudīcijā.

Pielikumi

Ogre, patiesi, ir basketbolistu šūpulis.

Šoreiz, to ir pierādījuši paši mazākie ogrēnieši. Ogres sākumskolas 1.a kases audzinātāja Ieviņa Piļka, tikai pašā pēdējā brīdī paspēja pieteikt dalību projektā „Sportland pirmie soļi basketbolā”. Tās ir Latvijas 1. klašu skolēnu sporta un prāta spēles, sacensības, radošos un fiziskos uzdevumos, kas saistīti ar basketbolu. Jāsāk bija ar pašu pamatu – komandu. Kopā ar Ogres sākumskolas sporta skolotāju Rolandu Pauliņu tika izvēlēti 6 sportiskākie zēni un 6 ņiprākās meitenes. Šī bija grūta un atbildīga izvēle. Skolotāja uzsver, ka, lai gan sākumā dažas mazās sirsniņas dikti sabēdājās par netikšanu komandā, tas drīz vien tika aizmirsts un pārējie klasesbiedri sacensību laikā pierādīja sevi kā skaļākie, atraktīvākie un nenogurdināmi savas   komandas atbalstītāji.

Komandas mājas darbam (pirmais pusfināls) bija jābūt kā spēcīgam Ogres Ņipro Basīšu pieteikumam. Pēc skolotājas Ieviņas ierosinājuma, par komandas tituldziesmu izvēlējās, savulaik TV šovā izpildīto ogrēnieša Emīla Manguļa „Basketbola dziesmu”. Skolotāja Linda Mangule, vien divos mēģinājumos, iestudēja priekšnesumu, kas tika žigli nofilmēts un iesniegts. Ogres sākumskolas komandas „Ņiprie Basīši” mājas darbs balsošanas tabulā bija absolūtais līderis ar 678 balsīm (komandas mājas darbu var aplūkot www.sportland.lv sadaļā – Sportland pirmie soļi basketbolā).

15.aprīlī pirmklasnieki posās ceļā uz Madonu, kur norisinājās otrais pusfināls, kurā tikās 10 komandas no Vidzemes un Latgales. Komandai bija jāpārvar šķēršļi, jāpiedalās stafetēs ar basketbola elementiem un jāparāda erudīcija atbildot uz jautājumiem, saistītiem ar basketbolu, kā arī jāatpazīst visu laiku slavenākos basketbolistus un basketbolistes. Pirmklasnieki cīnījās cik spēja, nenogurstoši atbalstīja un uzmundrināja viens otru. Līdzjutēji, ar taurēm un balsīm, visu spēles laiku atbalstīja savējos, iegūstot punktus kā atraktīvākie līdzjutēji! Pēc garās dienas noskaidrojās, ka Ņiprie Basīši dodas uz lielo finālu Rīgā!

22.aprīlī lielā fināla diena bija klāt, saulei spīdot un mūzikas atskaņotājā skanot „Basketbola dziesmai”, Ņiprie Basīši ieradās O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā, lai stātos pretī labākajiem no labākajiem.

Finālā piedalījās:

  • Jelgavas 3. sākumskolas,
  • Saldus pamatskolas,
  • Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas,
  • Ventspils 1. pamatskolas,
  • Rīgas Centra humanitārās vidusskolas,
  • Ogres sākumskolas,
  • Cēsu 1. pamatskolas,
  • Madonas 1. vidusskolas komandas.

Ogres pirmklasnieki, nenobīstoties no lielā pūļa, milzīgā trokšņa un spriedzes, labā omā un pilnu sparu izpildīja visas stafetes, atdeva visus spēkus līšanā, skriešanā, mešanā un erudīcijā. Zāli visu laiku satricināja līdzjutēju sauktais „O-G-R-E !!!”, tēti sita bungas, mammas pūta taures, klasesbiedri kliedza un spiedza, nenogurstoši līdz pat apbalvošanas mirklim! Gaidot apbalvošanu, lielākā daļa pirmklasnieku ne uz mirkli nepieļāva zaudēšanas iespēju, tik liela ir mūsu mazo ogrēniešu pārliecība par saviem spēkiem.

3. vietu un iespēju piedalīties treniņā ar Latvijas izlases vienību ieguva Cēsu 1. pamatskolas komanda. 2. vietu un līdzvērtīgu iespēju ieguva arī Rīgas Centra Humanitārās vidusskolas komanda, un, visbeidzot, 1. vietu ieguva Ogres sākumskolas komanda Ņiprie Basīši. Mazajiem uzvarētājiem tika basketbola bumbas, iespēja piedalīties Latvijas izlases treniņā, un galvenā balva – biļetes uz Eiropas čempionāta spēli Arēnā Rīga!!!

Stāvot zāles priekšā ar saviem Ņiprīšiem, skolotājai Ieviņai acīs mirdzēja asaras, allaž nopietnais skolotājs Rolands plati smaidīja, vecāki un klasesbiedri gavilēja un sauca uzslavas, tik milzīgs bija prieks par paveikto – Ogre izcīnīja uzvaru!!!

Atskatoties uz visu pasākumu, paveikto darbu, ieguldīto laiku, zināšanām un rūpēm, mēs, 1.a klases vecāki, izsakām vislielāko pateicību Ogres sākumskolas 1.a klases audzinātājai Ieviņai Piļkai, sporta skolotājam Rolandam Pauliņam, skolotājai Lindai Mangulei, Ogres novada domes priekšsēdētājam Artūram Mangulim (“Basketbola dziesmas” autoram un basketbola kluba “Ogre” prezidentam), Ogres sākumskolas direktorei Mārai Bankai un direktores vietniecei Valdai Bērziņai! Bez jūsu darba, pūlēm, ieinteresētības un azarta, tas viss nebūtu bijis iespējams!

Un, ja padomā, ka šī klase nav kopā pat pilnu mācību gadu, atliek vien iedomāties, ko viņi paveiks nākotnē!!!

Informāciju sagatavoja 
Ogres sākumskolas 1.a kases vecāki