Comenius partnervalstu tikšanās Turcijā

15. maijs, 2015

Sešu valstu sadraudzības un pieredzes apmaiņas projekts Comenius noslēdzās aprīļa beigās Turcijas pilsētā Stambulā.

TR_comenius1Sešu valstu sadraudzības un pieredzes apmaiņas projekts Comenius noslēdzās aprīļa beigās Turcijas pilsētā Stambulā. Jau pirms došanās uz Turciju bija skaidrs, ka šis būs visemocionālākais brauciens, jo tas būs šī projekta „galapunkts”. Uz Turciju devāmies četras mūsu skolas skolotājas un divas skolnieces – 5.a klases skolniece Kristiāna Ozola un 5.c klases skolniece Alise Keita Driviniece.

Turcijas kolēģu viesmīlība nevienu neatstāja vienaldzīgu. Katra diena bija izplānota tā, lai pastāstītu un parādītu par Turciju no dažādām pusēm. Sajūsmu radīja Turcijas arhitektūra – Sultāna Ahmeda mošeja (Zilā mošeja) un Svētās Sofijas katedrāle. Neaizmirstams bija brauciens pa Bosforas jūras šurumu, kas savieno divas jūras  – Melno un Marmora jūru. Mūsu viesošanās laikā Turcijā bija tulpju ziedēšanas laiks. To skaistumu, ko redzējām, ar vārdiem nemaz neizstāstīt. Izbaudījām turku ēdienus un, protams, arī tradicionālos turku saldumus.

TR_comenius2Skolā mūs sagaidīja ne tikai skolas direktors, skolotāji un skolēni, bet arī skolēnu vecāki.  Izdekorētā skola, dalībvalstu karogi, skolēnu sniegtais koncerts, sarūpētās meistarklases liecināja par to, ka mūs ļoti gaidīja. Bija lietas, kas mūs skolā pārsteidza, jo krasi atšķirās no mūsu priekšstatiem. Tā kā skolēni dzīvoja viesģimenēs, viņiem bija iespēja iepazīt turku vienaudžu ikdienas dzīvi.

TR_comenius4Šis brauciens sagādāja veselu jūru pozitīvu emociju. Centāmies visu redzēto, dzirdēto un iegūto atvest uz Latviju, lai padalītos iespaidos ar skolotājiem un skolēniem.

Divu gadu garumā Comenius projekts „ Pozitīvas mācīšanās vides veidošana skolā” deva mums iespēju iepazīt  mūsu kolēģu skolotāju darbu Grieķijas, Itālijas, Spānijas, Polijas un Turcijas skolās. Galvenais, ko ieguvām no šī projekta ir pieredze un milzīga dzīvesskola. Ja projekts vieno mērķtiecīgus un strādāt gribošus cilvēkus, tad nav nozīmes tautībai vai valsts ģeogrāfiskajam stāvoklim. Nozīme ir tikai ieguldītajas darbam, ejot uz vienu kopīgu mērķi – audzināt mūsu jauno paaudzi. Projekta mērķis bija sasniegts, mēs parādījām, ka mums ir uzkrāta  pedagoģiskā pieredze, ar kuru esam gatavi dalīties arī ar citām valstīm.

TR_comenius3

Uztraukums, emocijas un asaras, šķiroties no projekta dalībniekiem. Projekts ir noslēdzies! Liels paldies visiem, kas nepalika vienaldzīgi un iesaistījās projekta norisē. Prieks par to, ka nepalaidām garām iespēju pastāstīt par mūsu skolu starptautiskā līmenī.  Par to paldies mūsu projekta koordinatorei skolotājai Līgai Bužerei . Tikai pateicoties viņas uzņēmībai, pacietībai un ieguldītajam  darbam, Comenius projektā bija iesaistīta mūsu skola. Milzīgs darbs ir ieguldīts – pretī ir saņemta noderīga pieredze, kuru centīsimies izmantot arī turpmāk.

Informāciju sagatavoja
Ogres sākumskolas skolotāja, projekta dalībniece Maruta Dudkina