Konkurss “Lielais eksperimentētājs”

16. februāris, 2015

Lai sekmētu skolēnu izpratni par vidi, tās problēmām un popularizētu pētniecisko darbu veikšanu, Ogres sākumskolā jau par tradīciju ir kļuvis konkurss „Lielais eksperimentētājs.”

Vispirms ar saviem patstāvīgajiem pētījumiem un eksperimentiem par dažādām vides tēmām jaunie pētnieki 5 – 6 minūšu stāstījumā iepazīstināja savas klases skolēnus. Divi labākie darbi no klases tika izvirzīti uz skolas konkursu.

Šogad interesentu pulks bija sevišķi kupls – savus darbus skolas konkursā demonstrēja un jaunu pieredzi ieguva 57 dalībnieki.

Konkursa uzvarētājus 1.- 2. klašu, 3. – 4. klašu, 5. – 6. klašu grupās noteica paši eksperimentētāji balsojot.

Katrs konkursa dalībnieks saņēma diplomu vai atzinību par piedalīšanos.

Divi oriģinālākie darbi tika izvirzīti uz Ogres novada jauno pētnieku konkursu „Skolēni eksperimentē”, kur 4. – 7. klašu grupā 2. vietu ieguva 4.a klases skolēni Marks Mikulāns un Anna Margarita Vempere par darbu „Gribam dzīvot veselīgi”, 3. vietu – 6.b klases skolniece Nellija Spūle.

Lai arī turpmāk saglabājas vēlme izzināt!

Informāciju sagatavoja dabaszinību skolotāja,
Sandra Kuriloviča