Karjeras nedēļa

20. oktobris, 2015

Karjera2-11Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā skolēniem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un lauku sētu.  Arī Ogres sākumskolā  notika karjeras nedēļa,  šogad tās vadmotīvs  “Atver profesijas durvis!”, galveno uzmanību veltot nākotnes profesijas iepazīšanai radošā un atraktīvā veidā.

Karjera-7Lai skolēnos raisītu interesi par profesiju daudzveidību un vēlmi tās tuvāk iepazīt, katra klase veidoja instalācijas pie  kabineta durvīm-  vizualizēja  pavāra, konditora,  ārsta, laboranta, ugunsdzēsēja, modes dizainera, fotogrāfa, sētnieka, policista, sportista, IT speciālista, būvinženiera profesijas u.c..

Nedēļas sakumā skolu apmeklēja Ogres kinologu klubs ar saviem suņiem. Kluba vadītāja stāstīja par savu darbu un hobiju, par mīlestību pret dzīvniekiem, par to kā tiek apmācīti suņi darbam policijā.

Karjera2-30Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldības aģentūras  „Zilie kalni” direktore Ieva Kraukle iepazīstināja ar saviem darbiem , kas un kā jāparedz organizējot pasākumus dabas parkā „Zilie kalni”.
Ogres mežniecībā skolēni  izzināja par meža atjaunošanu un ieaudzēšanu, jaunaudžu kopšanu un atzarošanu, iepazinās ar mežsaimnieka,  meža mašīnu operatoru , arboristu, mežziņa un citām profesijām.

Liela interese bija redzēt un pašiem izspēlēt antidopinga laboratorijas laboranta darbu. Kā notiek sportistu pārbaude un cik bieži, par to stāstīja, Valsts sporta medicīnas centra  Antidopinga nodaļas vadītājs Gatis Berķis un Aleksandra Kozlovska.

Karjera2-16Visgaršīgākā Karjeras nedēļas diena bija  piektdiena , jo 2.e klasē ieradās pārstāvji  no ķīniešu restorāna un rādīja kā pagatavot suši, bet 1.g klasē siera meistare stāstīja par sieriem un saldējuma gatavošanu.

Visas nedēļas garumā skolēni varēja iepazīties ar ļoti lielu profesiju daudzveidību, tāpēc liels paldies  visiem, kas atrada iespēju atnākt uz skolu un profesionāli izglītot:

Ilvai Kubasovai, Kristīnei Jelēvicai, Vladimiram Petrovam no Ogres kinologu kluba,

DSCN6543Vismantam Indriķim- karjeras vadītājam, Avotiņu ģimenei par iepazīstināšanu ar mūsdienu  lauku saimniecībā veicamajiem darbiem,  Sandim Lejkristam un Gundaram Dzenim- pašvaldības policistiem, Aijai Mežalei, Inārai Apinei – juristēm, Janai Laksbergai- siera meistarei, Lienei Mežaraupei  ķīņiniešu restorāna vadītājai, DSCN6557Ilzei Miezerei, Žannai Kalvei- skolotājām,  Zandai Vītolai – dienas centra vadītājai, Andrim Dimantam – Valsts prezidenta apsardzes dienesta apsargam , Evai Bičkovskai – vides māksliniecei, Diānai Ķēniņai-  apģērba drēbnieks, Zanei Auziņai- IT speciālistei, mediķiem-radioloģei  Aijai  Mednei un homeopātam – Edgaram Mednim, zobārstēm-  Dacei Romančukai  un  Agnesei Strangai- Zariņai, gidei -Gitai Stīpiņai, Marekam Kalniņam, Sandim Žvagiņam, Jānim Dilānam, Ivetai Kaupmanei, Sabīnei Vaskai- Epnerei  un citiem.

Paldies Izglītības pārvaldes metodiķim jaunatnes un mūžizglītības jautājumos Rinaldam Rudzītim par Karjeras nedēļas noslēguma pasākumu.

Paldies visiem, kas šajā nedēļā bija kopā ar mums!

Informāciju sagatavoja,
Ogres sākumskolas direktores vietniece Aija Sirsniņa