Izglītojošs pasākums “Meža zinības Zilajos kalnos”

2. oktobris, 2019

“Meža zinības Zilajos kalnos” mērķis – brīvdabā iepazīstināt pasākuma dalībniekus ar apkārtējo vidi, dabu, mežā notiekošajiem procesiem, meža apsaimniekošanu, koksnes iegūšanu un pārstrādi.

Jau vairākus gadus pēc kārtas Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra”, sadarbībā ar piesaistītajiem partneriem rīko izglītojošu pasākumu „Meža zinības Zilajos kalnos”.

“Meža zinības Zilajos kalnos” mērķis – brīvdabā iepazīstināt pasākuma dalībniekus ar apkārtējo vidi, dabu, mežā notiekošajiem procesiem, meža apsaimniekošanu, koksnes iegūšanu un pārstrādi.

Arī mēs, Ogres sākumskolas skolēni, 13. septembrī devāmies uz pasākumu, lai radošu nodarbību/ laboratoriju veidā veicinātu izpratni par saprātīgu vides izmantošanu un aizsardzību.

Pasākumā mums bija iespējams apmeklēt 18 meža laboratorijas ar dažādiem atšķirīgiem uzdevumiem. Uzdevumi bija sagatavoti tā, lai pārbaudītu ne tikai mūsu zināšanas, bet bija jāveic arī dažādi praktiski uzdevumi. Vislabāk 2. a klases skolēniem patika veikt uzdevumus, kas bija sasaistīti ar sportiskām aktivitātēm. Viens no uzdevumiem, ko bija sagatavojusi” Rīgas mežu” komanda bija „Noskrien koku!”, kura laikā komandas dalībniekiem, izvēloties egles vai priedes čiekuru, bija jānoskrien attālums, kādā koks spēj izaugt (egle – 40 m, priede – 30m). Kopumā mums izdevās noskriet 36 čiekurus, t.i. ,1260 m un, kā izrādās, mums izdevās veikt šo uzdevumu ātrāk par citiem dalībniekiem. Saņēmām arī jaukus pārsteigumus kā 1. vietas ieguvēji no “Rīgas mežiem” – diplomus un pārsteiguma balvas.

Vislielākais prieks, ka šis izglītojošais pasākums ne tikai dod skolēniem jaunas zināšanas, praktiskās iemaņas par dažādām vides zinībām, bet arī dod pozitīvas emocijas un veicina sadarbības prasmes, un tas viss notiek brīvā dabā.

Paldies organizatoriem par šāda pasākuma rīkošanu, “Rīgas mežiem” par jaukajām balvām un diplomiem!