Gribu būt mobils

22. janvāris, 2019

“Gribu būt mobils” pusfināla sacensības ar ļoti labiem rezultātiem startēja arī Ogres sākumskolas 6.b klases komandas “Rausīši” un “Roltoniņi”, attiecīgi ieņemot 4. un 5. vietu.

17. janvāri Bauskā notika 6. – 8. klašu skolēnu konkursa par drošību ceļu satiksmē “Gribu būt mobils” pusfināla sacensības, kurā ar ļoti labiem rezultātiem startēja arī Ogres sākumskolas 6.b klases komandas “Rausīši” un “Roltoniņi”, attiecīgi ieņemot 4. un 5. vietu.

2018./2019. mācību gadā Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) ikgadējā konkursā “Gribu būt mobils” piedalījās 451 skolēnu komanda no 128 skolas. Pusfinālā mūsu komandas iekļuva ar 175 punktiem (“Rausīši”) un 94 punktiem (“Roltoniņi”), attiecīgi ierindojoties 17. un 57. vietā.

Pusfinālā savā starpā sacentās 10 komandas. Kopā notiks 7 pusfināli, no kuriem 7 labākās komandas iekļūs finālā.

Sacensības notika Bauskas pilsētas pamatskolā. Jaunais sacensību formāts bija pārsteigums un interesants izaicinājums gan skolēniem, gan pedagogiem. Spraigā cīņā katram komandu dalībniekam bija iespēja parādīt savas zināšanas un palīdzēt savai komandai ceļā uz uzvaru.

Noteikums, ka atbildes uz planšetdatora bija jāsniedz noteiktā laikā, un apziņa, ka katra skolēna atbilžu kvalitāte būtiski ietekmē visas komandas rezultātu, prasīja no jauniešiem maksimālu koncentrēšanos. Atraktīvā saspēle ar pasākuma vadītāju Kārli Anitēnu palīdzēja izprast katra testa būtību un sagatavoties atbilžu sniegšanai.

Pirms došanās uz pusfinālu dalībniekiem bija mājas uzdevums, kura tapšanā gan skolēni, gan skolotāji mācījās strādāt un domāt kopīgi kā vienota komanda.

Konkursanti iepazīstināja ar savu mājas darbu, veidojot interesantas prezentācijas, paužot savu viedokli un demonstrējot stabilas zināšanas. Mājas darba uzdevums šogad bija izveidot un realizēt savā skolā kampaņu par drošības jostu lietošanu visos transporta līdzekļos, kuri ir aprīkoti ar drošības jostām, izstrādāt kampaņai devīzi, veikt izglītojošo darbu un novērtēt kampaņas sasniegtos rezultātus.

Konkursa organizētāji pozitīvi novērtēja skolēnu radošumu, zināšanas un prasmi prezentēt savu darbu.

Neatkarīgi no tā, kā veicās komandām testa jautājumos un mājas darba izpildē, visi pusfināla dalībnieki saņēma diplomus un piemiņas balvas.

CSDD katru gadu piedāvā izglītības projektus, kas saistās ar bērnu drošību ceļu satiksmē. Tas ir ceļš, kā aktivizēt skolēnos interesi par ceļu satiksmi, kā iepazīt un izprast komplekso un sarežģīto satiksmes sistēmu, kuras ietvaros viņiem droši un pārliecinoši būs jārīkojas visas savas dzīves garumā.

Paldies Velo pulciņa skolotājam Arnim Ķierpem par atbalstu konsultējot konkursa gatavošanās procesā.

Komandas “Rausīši” mājas darbs