Eiropas valodas DIENAI – 15

28. septembris, 2016

Eiropas Valodu diena, ko katru gadu svinam 26. septembrī, ir valodu daudzveidības svētki – diena, lai jaunus un vecus rosinātu mācīties valodas.

Eiropas Valodu diena, ko katru gadu svinam 26. septembrī, ir valodu daudzveidības svētki – diena, lai jaunus un vecus rosinātu mācīties valodas. Diena, kad sanākt kopā un priecāties par Eiropas valodu krāšņumu ir pagājuši piecpadsmit gadi, kopš tika aizsākta Eiropas Valodu dienas tradīcija, tai joprojām ir vienojošais spēks un tā iesaista jaunas kultūras un valodas.

evd_1Katru gadu Eiropas Valodu dienas ietvaros Latviešu valodas aģentūra organizē un koordinē Eiropas Valodu dienas pasākumus. Eiropas Valodu dienas organizētajos pasākumos – viktorīnā „Eiropas Valodu diena pasaulē un Latvijā” savu veiksmi izmēģināja 1.kartā arī Ogres sākumskolas skolēni – Amanda Vilciņa (5.d klase), Baiba Priede (5.d klase), Agnese Stikāne (6.a klase), Marika Derviniece (6.a klase), Marks Mikulāns (6. a klase), Dagnis Rainers Remesis (5.d klase). Viktorīnas jautājumi bija ļoti interesanti, bet arī pietiekami grūti. Uz otro kārtu iespēju piedalīties ieguva – Marks Mikulāns, kurš konkursā ieguva II vietu Dagnis Rainers Remesis – atzinību. Abi zēni kopā ar savu latviešu valodas skolotāju J.Bardovsku piedalījās apbalvošanas pasākumā š.g. 26.septembrī Rīgā, „Grauzdētava Rocket Bean”, kurā saņēma diplomus un piemiņas veltes.

Informāciju sagatavoja: latviešu valodas un literatūras skolotāja Jolanta Bardovska