Dalība projekta “Pozitīvas mācīšanās vides veidošana skolā” sanāksmē Grieķijā

6. novembris, 2013

Piektdien Ogres sākumskolas skolēnu un skolotāju komanda atgriezās no pirmās Comenius projekta “Pozitīvas mācīšanās vides veidošana skolā” sanāksmes Grieķijā, kur tikās ar projekta dalībniekiem no Grieķijas, Spānijas, Itālijas, Turcijas un Polijas.

Piektdien Ogres sākumskolas skolēnu un skolotāju komanda atgriezās no pirmās Comenius projekta “Pozitīvas mācīšanās vides veidošana skolā” sanāksmes Grieķijā, kur tikās ar projekta dalībniekiem no Grieķijas, Spānijas, Itālijas, Turcijas un Polijas.

Brauciens bija ļoti interesants un iespaidiem bagāts

Vispirms, ceļojot pāri Bosfora šaurumam un Zelta ragam, nedaudz iepazinām Stambulu. Stambula ir 11 miljonu pilsēta un, protams, vienā vakarā to iepazīt nav iespējams. Apskatījām viesnīcas tuvāko apkārtni un Marmora jūras piekrasti. Redzējām, ka Stambulas pilsētvidē ir daudz domāts par bērnu brīvā laika pavadīšanas iespējām – katrā kvartālā bērnu laukumi ar dažādiem aktīvās atpūtas rīkiem – mūsu skolēniem ļoti patika. Sajūsmā bijām arī par Marmora jūru, kuras ūdens bija tik dzidrs, ka varēja saskatīt katru akmentiņu un gliemežvāku, nemaz nerunājot par zivīm.

greece_1

Nākamajā dienā devāmies uz Grieķiju – Maķedonijas galvaspilsētu Saloniki. Iepazinām Saloniku vēsturi, arhitektūru, arheoloģijas muzeju un fantastisko dabu.

Tālāk mūsu ceļš cauri kalnainām pārejām vijās uz mūsu galamērķi – Xanthi. Skolēni satikās ar saviem vēstuļu draugiem un kopā devās iepazīt draugu ģimenes, grieķu tradīcijas un kultūru, savukārt, skolotāji piedalījās pirmajā projekta plānošanas sanāksmē, kurā pārsprieda projekta turpmāko gaitu, aktivitātes, problēmas un sasniegumus. Nākamajā dienā notika aktivitātes skolēniem un skolotājiem. Vispirms visi kopā iepazinām skolas dienas sākumu Grieķijā ar karoga pacelšanu un lūgšanu, pēc tam skolēni prezentēja informāciju par savu skolu, piedalījās darbnīcās, kur modelēja nākotnes skolu, mācījās jaunas spēles, dejas un piedalījās veiklības sacensībās. Kamēr skolēni guva pieredzi dažādās izglītojošās darbnīcās, pedagogi iepazinās ar mācību stundu norisi un izmantotajiem mācību metodiskajiem līdzekļiem, diskutēja ar grieķu skolēniem un skolotājiem, pārrunāja mācību dienu atšķirīgo un kopīgo dažādu valstu skolās. Tad grieķu skolēni demonstrēja veiklos dejas soļus. Vakarā notika darbnīca skolotājiem, kurā deju skolā visi aizrautīgi mācījās grieķu nacionālo deju Sirtaki.

greece_3

Projekta pēdējā dienā bija skolēnu un pedagogu kopīga ekskursija uz Thassos salu, kurā iepazinām grieķu senvēsturi arheoloģijas muzejā, apskatījām klosteri un brīnišķīgo dabas ainavu kalnos.greece_2

Tad atvadu vakariņas, laba vēlējumi, kopīgas dziesmas un dejas. Tās bija dienas, kad varējām viens otram ieskatīties acīs, atrast un pieredzēt to, kā pasauli redz projekta dalībnieki. Tās bija dienas, kad mēs kļuvām lielāki nekā mūsu atšķirības, kad skolēni un skolotāji darbojās kopā, sniedzot viens otram draudzīgu roku.

Uz redzēšanos, Grieķija! Gaidīsim nākamo projekta sanāksmi Spānijā!

Informāciju sagatavoja Valda Bērziņa,
Ogres sākumskolas direktores vietniece, projekta dalībniece