Comenius projekta „Pozitīvas mācīšanās vides veidošana skolā” 3. sanāksme notika Latvijā, Ogrē, Ogres sākumskolā!

10. jūnijs, 2014

Maija sākums Ogres sākumskolā bija īpašs, gatavojāmies uzņemt ciemiņus no Comenius projekta dalībvalstīm. Comenius projekta „Pozitīvas mācīšanās vides veidošana skolā” 3. sanāksme notika Latvijā, Ogrē, Ogres sākumskolā.

„Dzied, mana dvēsele dzied
caur tūkstoš balsīm klusi…”

Maija sākums Ogres sākumskolā bija īpašs, gatavojāmies uzņemt ciemiņus no Comenius projekta dalībvalstīm. Comenius projekta „Pozitīvas mācīšanās vides veidošana skolā” 3. sanāksme notika Latvijā, Ogrē, Ogres sākumskolā!!!

Uz sanāksmi ieradās projekta dalībnieki – pedagogi no Grieķijas, Itālijas, Polijas, Spānijas un Turcijas. Katra projekta sanāksme, katra projekta aktivitāte bagātina mūs un mūsu skolēnus daudzveidīgi tuvinot mūsu kopīgajam mērķim – padarīt mūsu skolēnus laimīgākus, drošākus, pārliecinātākus par sevi, lai viņi skolā justos apmierināti un pozitīvi noskaņoti. Mēs bijām kārtīgi pastrādājuši, lai varētu dalīties savos sasniegumos, iepazīstināt ciemiņus ar mūsu kultūras tradīcijām, dabas burvību, izglītības sistēmu Latvijā un mācību un ārpusstundu pulciņu organizāciju un norisi mūsu skolā.

comenius_pie_domes

Sanāksmes dalībnieki pārsprieda 2. semestra projekta aktivitāšu realizāciju un izvirzīja mērķus nākamajam projekta posmam. 2. semestrī bijām veidojuši prezentācijas par skolēnu sapņu skolu, skolu bez robežām ar jaukām un interesantām atpūtas zonām un izglītojošām ierīcēm mācību procesa uzlabošanai, tika veidotas skolēnu ID kartes, iedzīvināta spāņu inovatīvā metode par iespējām skolēniem relaksēties stundu gaitā, iestādījām un kopām Eiropas dārzu, kā arī skolēni savstarpēji sarakstījās.

comenius_klase

Savukārt, Ogres sākumskola prezentēja savu inovatīvo metodi, kuru mācību procesā varēs turpmāk izmantot arī mūsu partneri. Iepazīstinājām viesus ar skolu, 11 skolotāji demonstrēja jaunākās metodes darbā ar skolēniem, viesi piedalījās radošajās darbnīcās, kurās apguva sev noderīgas iemaņas. Bijām sagatavojuši jauku sagaidīšanas koncertu, kurā bez latviešu tautas dziesmām un dejām, skolēni kopā ar pedagogiem bija sagatavojuši priekšnesumu katrai valstij – viņu tradicionālās dejas un dziesmas. Projekta dalībnieki bija sajūsmā!!! Gan par mūsu pedagogu, gan skolēnu paveikto.

Dienu ritumā iepazīstinājām viesus ar savu pilsētu, paviesojāmies pilsētas domē, aizvedām ciemiņus uz mūsu galvaspilsētu  – Rīgu, apskatījām skaistākās un nozīmīgākās vietas, noskatījāmies operu „Nabuko”, iepazinām vēsturi caur Brīvdabas muzeju, Likteņdārzu,  izbaudījām atpūtas mirkli Skrīveros.

comenius_lido

Liels paldies skolēnu vecākiem, kas palīdzēja ciemiņus iepazīstināt ar latviešu ēdieniem, saviem vaļaspriekiem, kas iemācīja latviešu dejas soļus. Īpaši vēlamies pateikties Spūļu un Manguļu ģimenēm, kuri aktīvi atbalstīja projekta aktivitātes.

Jaunas lietas mēs iemācāmies viens no otra, faktus par partnervalstīm, brīnišķīgām vietām, kuras redzam vizīšu laikā, tiekamies ar fantastiskiem cilvēkiem – caur sajūtām arvien skaidrāk apzināmies ES nozīmi.

comenius_sanaksme

Projekta dalībnieki ar sajūsmu izbaudīja latviešu piedāvātās iespējas, šī nedēļa paskrēja vēja spārniem, cilvēki bija pilni emociju, noguruši, bet laimīgi, ka izdevās iepazīt nekad neredzēto valsti Latviju, mūsu viesmīlību, kultūru un skolu.

Dažas projekta dalībnieku atsauksmes:

„Tas bija lieliski, lieliski, lieliski… Tā bija lieliska pieredze pavadīt laiku jūsu burvīgajā valstī un satikt jūs – tik skaistus, jaukus, viesmīlīgus un talantīgus cilvēkus, aizrautības pārpilnus… mēs izlasījām visinteresantāko grāmatas lappusi pasaulē…”

comenius_liktendarzs

„Jau no pirmā mirkļa, kad izkāpām no lidmašīnas, mēs jutāmies tik komfortabli kā mājās. Mīlestība, viesmīlība, devīgums, siltums un ,protams, pārsteigumi. Tās mums ir neaizmirstamas atmiņas. Mēs tagad nejūtamies kā projekta partneri, bet gan kā patiesi draugi!!”

„Mēs dosimies prom no Latvijas ar mīlestības pārpilnām sirdīm un acīs vēl arvien manīsim iespaidīgās Latvijas dabas ainavas. Mēs nekad neaizmirsīsim jūsu viesmīlību un smaidošās sejas. Mēs strādājām cītīgi, bet arī izbaudījām katru brīnišķīgo mirkli. Mēs esam lieliska komanda un mūsu draudzība kļūst lielāka ar katru kopā pavadīto brīdi.”

Gandarīti turpināsim darbu projektā un gatavosimies nākamajām apmaiņas vizītēm un projekta sanāksmēm.

Valda Bērziņa,
Ogres sākumskolas direktores vietniece, projekta dalībniece