Ciemos pie Krišjāņa Barona

28. marts, 2022

11. martā 6.a klase, izmantojot programmas “Skolas soma” iespēju , apciemoja Krišjāņa Barona muzeju Rīgā.

11. martā 6.a klase, izmantojot programmas “Skolas soma” iespēju , apciemoja Krišjāņa Barona muzeju Rīgā. Brauciens izvērtās par interesantu, izglītojošu un šodien aktuālu piedzīvojumu. Jau gatavojoties muzeja apmeklējumam, skolēni kopā ar vecākiem ielūkojās savas dzimtas uzvārdu vēsturē, kas dabiski iekļāvās muzeja izvēlētās programmas “Latviešu uzvārdu izcelsme “ kontekstā. Muzeja darbinieks Andris Ērglis atraktīvi un saistoši izstāstīja gan Krišjāņa Barona mūža nogales gaitas muzeja ēkā, gan parādīja leģendāro Dainu skapi, gan ļāva ielūkoties muzejā izvietotajā modernās mākslas fragmentā, gan vadīja nodarbību, kurā piedalījās arī paši skolēni.

Piederību savai zemei, tautai un valstij stiprināja arī Gvido Zvaigznes piemiņas akmens apmeklējums un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa.

Pusdienu ieturēšanu apzināti izvēlējāmies “Lido” krievu sētā, lai redzētu, ka līdzās var sadzīvot divas dažādas kultūras.

Ekskursija bija kā papildinājums latviešu valodas, literatūras un klases stundās aktualizētiem jautājumiem un brīnišķīga iespēja pēc gariem attālināto mācību mēnešiem kopā jēgpilni pavadīt laiku.