Mūsu sirdis atvērtas draudzībai un mieram!

29. marts, 2022

Krievija 2021. gadā pie robežas ar Ukrainas austrumdaļu sāka plaša mēroga militāro spēku koncentrēšanu, radot lielas bažas Ukrainā, Eiropā un visā pasaulē.

Saites

Krievija 2021. gadā pie robežas ar Ukrainas austrumdaļu sāka plaša mēroga militāro spēku koncentrēšanu, radot lielas bažas Ukrainā, Eiropā un visā pasaulē.

Kulmināciju sasniedza 2022. gada 24. februāra rīts, kad Krievijas karspēks iebruka Ukrainā – valstī Eiropas austrumos, kura ziemeļos robežojas ar Baltkrieviju, austrumos — ar Krievijas Federāciju, rietumos — ar Poliju, Slovākiju, Ungāriju, Rumāniju un Moldovu, bet no dienvidiem to apskalo Melnā jūra. Ukraina pēc platības ir lielākā valsts Eiropā.

Noticis ir katra cilvēka prātam kaut kas neaptverams – karš, sirēnas, sagruvušās mājas, nogalinātie civiliedzīvotāji, kritušie karavīri. Visam tam nav šobrīd redzams gals……Ukrainas iedzīvotāji apjukumā, neizpratnē, atstāj visu un dodas prom no savas dzimtās zemes. Kurp doties, atstājot savas mājas, dzimteni?

Tieši tādu stāstu arī piedzīvoja mūsu skolā uzņemtais Timurs. Zēns ir priecīgs un laimīgs, ka bija devies kopā ar savu vecmāmiņu un vectētiņu februāra sākumā ceļojumā. 25. februārī bija laiks atgriezties mājās – Ukrainā, bet tas vairs nebija iespējams, jo bija sācies karš. Jā, karš, kas nevienam nešķita pa īstam un nopietni. Ģimene tika virzīta no valsts uz valsti, līdzko nokļuva Ogrē.

Nokārtojot visas formalitātes, zēns 24. martā uzsāka savas skolas gaitas mūsu skolas 5.e klasē.

Skolas administrācija un 5.e klases skolēnu un vecāku kolektīvs šim brīdim bija sarūpējuši zēnam dāvaniņas, dāvinot sirsnību, mīlestību un atbalstu grūtajā brīdī. Tikšanās ar zēnu paliks atmiņā gan Ogres sākumskolas 5.e klases skolēniem, gan Timuram pašam.

Dienas nogalē saņēmām bezgala mīļus un lielus paldies no zēna vecākiem, kuri šobrīd atrodas Ukrainā kara zonā, jo nevar izbraukt no tās, kā arī vecvecāku milzīgais paldies par sirsnību un mīlestību, kas sniegta Timuram un viņa ģimenei.

Liels paldies 5.e klases skolēniem, viņu vecākiem par dāsnumu un atbalstu, lai Timurs justos labi un pieņemtu Latviju par šī brīža mājām.

Plašāka informācija LTV Panorāma veidotā materiālā par zēnu – Timuru no Ukrainas, kurš uzsācis mācības Ogres sākumskolas 5.e klasē.

Papildināts.

Šonedēļ, tāpat kā daudzviet Latvijā, arī mūsu skolā mācības uzsāka Ukrainas civiliedzīvotāji Ganna (2.d klasē), Mariia (6.b klasē) un Timurs (5.e klasē). Skolēni mācības uztver kā jaunu pieredzi un jauniegūtus draugus. Arī mūsu skolas kolektīvam šī ir jauna pieredze, kuru veidojam.

Šobrīd, skolas atbalsta komandai kopā ar pedagogiem, notiek bērnu izglītošanās vajadzību apzināšana un individuālo plānu izstrādāšana katra audzēkņa mācīšanai. Paldies klašu audzinātājām Ļubovai Maļinovskai, Regīnai Hanzenai un Jolantai Bardovskai par palīdzību socializēšanās prasmju apguvē.

Jolanta Bardovska,
Ogres sākumskolas 5.e klases audzinātāja