Brīvās Latvijas prezidenti

10. maijs, 2016

Ogres sākumskolas skolniece tiekas ar visiem brīvās Latvijas valsts prezidentiem.

_83U2414“Man ir patiess gandarījums par grāmatu, ko šodien atklājam – tā sniedz sabiedrībai plašāku ieskatu Valsts prezidenta darbā, ļauj iepazīt mūsu Valsts prezidentu personības, dzīvesgājumus un plašāk uzzināt par darbā paveikto,” tā ,2016.gada 10.maijā, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis grāmatas “Brīvās Latvijas prezidenti” atvēršanas svētkos.

Šajos svētkos (pēc Valsts prezidenta  R.Vējoņa uzaicinājuma ) piedalījās  arī mūsu skolas 5.c skolniece Patrīcija Lagzdiņa kopā ar savu latviešu valodas un literatūras skolotāju Jolantu Bardovsku.

Grāmatas „Brīvās Latvijas prezidenti” atklāšana notika Melngalvju namā. Tajā piedalījās visi pieci atjaunotās Latvijas valsts prezidenti Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis Zatlers un Andris Bērziņš, kā arī  Valsts prezidenta kancelejas rīkotā konkursa „Mana kā Valsts prezidenta uzruna” pēdējo trīs gadu uzvarētāji.  Dāvanā skolēni saņēma grāmatu ar Valsts prezidentu autogrāfiem. Konkursā viņi sevi parādīja kā zinošas un radošas personības, kurām interesē Valsts prezidenta institūcija un valstī notiekošie procesi.

Informāciju sagatavoja latviešu valodas un literatūras skolotāja
Jolanta Bardovska