“112” diena Ogres sākumskolā

11. februāris, 2015

Šodien visā Eiropas Savienībā (ES) notiek ikgadējā “112” diena. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ugunsdrošības uzraudzības cilvēki šodien bija arī Ogres sākumskolā, lai skolēniem stāstītu, uz kādu numuru zvanīt, ja notikusi nelaime, kādu dienestu palīdzību iespējams saņemt, zvanot uz tālruni 112, un kāda informācija jānodod dispečeram.

“112” diena ik gadu notiek datumā, kura rakstība veido skaitli 112 jeb vienoto ārkārtas notikumu tālruni.

Mūsu skolā šodien viesojās VUGD Ogres daļas inspektori Ginta Zemīte un Tomass Lausmā. Pirmo klašu skolēni atkārtoja zināšanas par vienoto ārkārtas palīdzības izsaukuma numuru – 112, noskatījās informatīvas filmiņas.

“Tas ir telefona numurs, uz kuru var zvanīt, ja ir notikusi nelaime, ja kaut kas deg, ja kādam ir palicis slikti, kādam uzbrūk, kādu apzog…”, atgādināja  Ginta Zemīte, „ jo zinošāki būs cilvēki, jo ātrāk notikuma vietā ieradīsies glābēji”.

Pirmklasnieki  ar  dienesta pārstāvju palīdzību secināja, ka cilvēkiem jābūt atbildīgiem un, ja redz, ka kaut kur deg vai cilvēki ir nokļuvuši nelaimē, zvanīt uz 112, un nepaļaujieties uz to, ka kāds jau būs piezvanījis!

Informāciju sagatavoja direktores vietniece
Aija Sirsniņa