Vaifijs ciemojas Ogres sākumskolā

12. decembris, 2016

Drošāka interneta centrs oktobrī un novembrī skolēnus rosināja piedalīties konkursā “Mana diena internetā”. Arī mēs, Ogres sākumskolas 2.g klase, bijām vieni no 500 skolēniem, kuri piedalījās konkursā.

Drošāka interneta centrs oktobrī un novembrī skolēnus rosināja piedalīties konkursā “Mana diena internetā”, kurā bija jāuzraksta visas darbības, ko skolēni veic internetā, kuras programmas, mājas lapas izmanto, kādas spēles spēlē utt. Arī mēs, Ogres sākumskolas 2.g klase, bijām vieni no 500 skolēniem, kuri piedalījās konkursā.

Kā rezultātā balvā, 7. decembrī, pie mums viesojās Drošāka interneta centra draugs Vaifijs. Vaifijs mūs aizraujošā un izzinošā veidā iepazīstināja ar svarīgāko, kas jāzina, lai internetā justos droši. Kā pirmo aktivitāti Vaifijs piedāvāja skolēniem iepazīšanos, lūdza atbildēt uz jautājumu “Ko viņi zina par internetu?” Kad tika noskaidrots, cik un ko skolēni zina par internetu, tad nākamais uzdevums skolēniem bija radio staciju minēšana, bet radio stacijas bija “neparastas”, tās bija – internets, drošība, prāts, zināšanas, uzvedība. Kad šis piecinieks tika atminēts, tad soli pa solim devāmies tām visām cauri.

Pirmā aktivitāte bija vēstuļu sūtīšana internetā (rotaļa), kuras laikā skolēniem ar rokasspiediena palīdzību bija jānosūta vēstule, nākamā uzdevuma veikšanai tika izvirzīti 3 policisti, kuriem bija pienākums pārējiem ar svilpes palīdzību ziņot par pārkāpumu . Šī, manuprāt, bija ļoti noderīga aktivitāte, jo skolēniem bija jāzina,kā rīkoties, ja tiktu veikts interneta drošibas pārkāpums. Pēc tam skolēniem bija jāizpilda darba lapas par datora sastāvdaļu nosaukumiem. Kā pēdējais uzdevums bija nepabeigtie teikumi, kuri skolēniem bija jāpabeidz pašiem, pamatojot savas atbildes.

Protams, tika pārrunāts arī par ikdienā bērniem it kā zināmām lietām, par to, ka svešiniekiem nedrīkst teikt savu paroli, sūtīt fotogrāfijas, reģistrēties portālā www.facebook.com, ja vēl nav 13 gadi un daudz ko citu.

Bija gandarījums par Vaifija ciemošanos skolā, bērnu izglītošanu interneta drošības jautājumos.

Paldies Drošāka interneta centra par šādu konkursu un iespēju skolēnus izglītot! Paldies skolēniem par aktīvu iesaistīšanos aktivitātēs!

Prieks, ka piedalījāmies!