Skolēni vāra ziepes

13. decembris, 2019

Ogres sākumskolas 1.a, 2.a, 3.c, 3.d, 3.e skolēni vārīja ziepes. Jā, patiesi, vārīja jeb gatavoja ziepes.

Š.g. 11. decembrī Ogres sākumskolas 1.a, 2.a, 3.c, 3.d, 3.e skolēni vārīja ziepes. Jā, patiesi, vārīja jeb gatavoja ziepes.

Skolēniem ziepju pagatavošanu ļoti strukturēti pa soļiem stāstīja ziepju gatavošanas meistare Agnese. Meistare vispirms skolēnus iepazīstināja ar dažādu augu, kā, piemēram, lavandas, jasmīna, rožu ziedlapiņu, gaiļbiksīšu u.c. augu smaržām. Skolēniem bija iespēja augus gan apskatīt, gan pasmaržot, gan sataustīt. Sev tīkamākie augi bija jāievieto ziepju gatavošanas sagatavē. Pēc tam meistare piedāvāja piešķirt ziepēm smaržu un krāsu, kas bija aizraujošs process, jo smaržas bija ļoti neparastas, piem., zaļais ābols, kanēlis, piparkūkas, lavanda, zemenes u.c.

Nodarbības izskaņā katram izdevās pagatavot sev tīkamu ziepju gabaliņu, kas bija vislielākais prieks, jo tuvojas Ziemassvētki un ar šo paša gatavoto dāvaniņu būs iespēja kādu iepriecināt.

Lai arī jums izdodas kādreiz “savārīt” tikpat jaukas ziepes kā mums un iepriecināt savējos!

Anete Lasmane,
2.a klases audzinātāja