Skaļās lasīšanas konkursa reģionālais fināls

6. maijs, 2022

Jau piekto reizi visā Latvijā norisināsies Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības, kurā aicināti piedalīties 5. klašu skolēni.

Jau piekto reizi visā Latvijā norisināsies Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības, kurā aicināti piedalīties 5. klašu skolēni.

Ik gadu sacensība notiek trīs posmos: skolu posmā tiek noteikts katras izglītības iestādes labākais lasītājs, reģionālajā posmā – pilsētas vai novada uzvarētājs, bet valsts finālā – visas Latvijas lasīšanas čempions, kurš uz gadu kļūst par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru un iegūst savai skolai sacensības ceļojošo balvu.

Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Konkursa dalībniekam bija jāsagatavo sev tīkamas grāmatas fragmenta skaļā lasīšana. Uzstāšanās sastāv no ievada un fragmenta lasīšanas 3 minūšu garumā. Lai lasījums būtu saprotams, ievadā dalībnieks sniedz īsu grāmatas sižeta izklāstu līdz tai vietai, no kuras sāks lasīt.

Ogres sākumskolā konkurss norisinājās 20. aprīlī.

  • 1. vietu skaļās lasīšanas sacensībās ieguva Vidmants Survilo (5.E),
  • 2. vietu – Evelīna Ķēniņa (5.C),
  • 3. vietu – Evelīna Vereba (5.A).

Vidmants Survilo un Evelīna Ķēniņa pārstāvēs Ogres sākumskolas lasītājus reģionālajā finālā, kurš norisināsies 13.maijā Ogres Centrālajā bibliotēkā, kurā žūrija vērtēs un izvēlēsies vienu lasīšanas čempionu, kurš 24. septembrī pārstāvēs Ogres novadu sacensību lielajā finālā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Vēlam veiksmi un izturību sacensību nākamajā kārtā!

Paldies skolotājām – Jolantai Bardovskai, Evai Ozerei un Regīnai Hanzenai par palīdzību skolēniem sagatavoties konkursam!

2021. gada Valsts fināla sacensību ieraksta video ir pieejams šeit.