Sargājam vidi un atbrīvojam plauktus!

2. novembris, 2017

Ogres sākumskolas Padome aicina bērnus un vecākus iesaistīties ikgadējā makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”.

zj_logo_horizOgres sākumskolas Padome aicina bērnus un vecākus iesaistīties ikgadējā makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” (turpmāk – Konkurss), kas Latvijā notiek jau 14. reizi.

Pagājušajā mācību gadā, piedaloties vairāk nekā 88 tūkstošiem bērnu un jauniešu no 388 izglītības iestādēm, ir savāktas un nodotas pārstrādei vairāk nekā 1228 tonnas makulatūras. Tādējādi izdevies ne tikai piešķirt papīram jaunu dzīvi, bet arī saglabāt veselu mežu no nociršanas, ietaupīt ievērojamu elektrības, ūdens un CO2 apjomu.

Ogres sākumskolas vecāki un bērni pagājušajā gadā pārstrādei nodeva 9314,60kg makulatūras, kas nozīmē, ka esam izglābuši 174 kokus, ietaupījuši 41913 litrus ūdens un 266380 kWh elektroenerģijas.

Uzziņai: 40% no visiem sadzīves atkritumiem veido papīrs. Daudzkārt tas tiek samests kopā ar visiem citiem atkritumiem atkritumu grozā. Atkritumu izgāztuves aizņem lielas platības. Iedzīvotāju skaitam pieaugot, atkritumu daudzums un resursu patēriņš arī pieaug, bet apdzīvošanai piemērota teritorija nemainās. Līdz ar to, ja nerūpēsimies par atkritumu samazināšanu, mums būs jāmeklē papildus vietas atkritumu noglabāšanai.

Konkursa organizatori: “Zaļā josta” – sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS “Latvijas Valsts meži”, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R” un SIA “AP Kaudzītes”, izklaides parku “Avārijas brigāde”, SIA “Pilsētvides serviss”, SIA “BALTICFLOC”.

Konkursa periods: no 9.oktobra līdz 2018.gada 12.martam (~ 5 kalendārie mēneši)

Balvu fonds: balvas no “Zaļā josta” un konkursa atbalstītājiem – izklaides parka “Avārijas brigāde”, SIA “Pilsētvides serviss. Vides izziņas ekskursijas no AS “Latvijas Valsts meži”. Pārsteiguma balvas.

Makulatūra, kas tiek pieņemta: biroja, kopējamais, piezīmju, zīmēšanas, iesaiņojuma papīrs, grāmatas (arī ar auduma vāciņiem), avīzes, žurnāli, bukleti, katalogi, burtnīcas, klades, plakāti, salocīti kartona iepakojumi. Žurnālus un avīzes pirms izmešanas nav nepieciešams atskavot.

Netiek pieņemts: fotogrāfijas, izlietoti papīra trauki, uzlīmes, slapja un netīra makulatūra.

Prasības makulatūras pieņemšanai: Uzkrātajai makulatūrai jābūt saformētai pa vienībām – jebkāda veida kastēs, maisos vai sasietai saiņos (ietilpībā līdz 30 kg).

Uz katras makulatūras vienības jāuzlīmē/ jāuzraksta audzēkņa vārds (uzvārds), klase. Visu atstāto makulatūru reģistrēsim uz norādītā audzēkņa vārda. Makulatūra bez norādes tiks reģistrēta skolas administrācijas kontā.

Makulatūra Ogres sākumskolā tiek reģistrēta un nosvērta no plkst. 10.00 līdz 11.00 svētdienās šādos datumos:

  • 2017. gadā: 5. novembris, 19. novembris, 3. decembris, 17. decembris
  • 2018. gadā: 7. janvāris, 21. janvāris, 4. februāris, 18. februāris, 25. februāris, 11. marts

Makulatūru drīkst vest un atstāt skolā jebkurā citā datumā un laikā – tam paredzētajā vietā (ar norādi “Makulatūras punkts”).  Ja makulatūras kg ir daudz, var pieteikt citu izvešanas vietu un vēlamo laiku ārpus skolas adreses – konkursa koordinatorei sākumskolā: Airitai Brenčai, tālr. 29234772

Makulatūras izvešanu un svara uzskaiti nodrošinās SIA “LĪGATNES PAPĪRS”.

Kontaktpersona: Airita Brenča, tālrunis 29234772