Putras dienas 2018. Simtgades putra arī Ogres sākumskolā

25. oktobris, 2018

Ogres sākumskolas 1. a klases skolēni un skolotāja,  šogad piedalāmies Putras programmas aktivitātēs.

Jau vairākus gadus Latvijā par godu Starptautiskajai Putras dienai AS „Rīgas Dzirnavnieks” un “Herkuless” kopā ar sadarbības partneriem – Veselības ministriju, Valsts Izglītības un satura centru (VISC) un Slimības profilakses un kontroles centru (SPKC) – īsteno projektu „Putras programma” ar izglītojošām un interaktīvām aktivitātēm skolās un sabiedrībā kopumā, lai izglītotu skolēnus un sabiedrību  par graudaugu veselīgumu un putras ēšanas tradīcijām. Šogad tiek likts uzsvars uz Latvijas simtgadi un jaunu ēdienu tradīciju dibināšanu.

Arī mēs, Ogres sākumskolas 1. a klases skolēni un skolotāja,  šogad piedalāmies Putras programmas aktivitātēs. Uzzinājām, kas ir labība, kā graudi tiek pārstrādāti, lai iegūtu auzu pārslas un pagatavotu auzu pārslu biezputru, kuru lietojam ikdienā. Pirms putras gatavošanas pārrunājām arī drošības noteikumus, kas jāatceras, lai to pagatavotu. Visi kopā aizpildījām anketu, atbildot uz vienpadsmit Pūcēna un Profesora Grauda jautājumiem, pārbaudot, vai ievērojam veselīgu uzturu un dzīvesveidu. Noslēgumā katrs skolēns saņēma diplomu par brašu piedalīšanos „Simtgadeds putras” radīšanā un gardas pārsteiguma balvas.

Šī diena mums deva ne tikai jaunas zināšanas, bet prieku, par to, ka paši varējām aktīvi līdzdarboties.

Paldies AS „Rīgas Dzirnavnieks” un „Herkuless” par iespēju piedalīties šādā projektā un paldies par gardajām auzu biezputrām un saldajiem auzu pārslu batoniņiem!

Ogres sākumskolas 1.a klases audzinātāja Anete