Patriotu nedēļas pasākumi

25. novembris, 2016

Patriotu nedēļā mūsu skolā norisinājās vairāki pasākumi, kuros dalību ņēma ne tikai skolēni, bet arī dažādi viesi – Valsts robežsardzes Rīgas dienesta inspektores, rakstniece Nora Ikstena un citi.

Saites

robezsardze1Patriotu nedēļā skolā viesojās Valsts robežsardzes Rīgas dienesta inspektores, kuras stāstīja skolēniem par robežsargu darbu, par vēsturi, kā laikiem mainoties, mainījušies robežsargu veicamie uzdevumi, pakļautība, formas tērpi, par to, ka arī, šobrīd, Ogrē robežsargi veic ārzemnieku ieceļošanas, uzturēšanās nosacījumu izpildes kontroli. Skolēni iepazinās ar robežsargu ekipējumu. Paldies IeM Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes galvenajai inspektorei Dagnijai Trumeklanei par iepazīstināšanu ar robežsargu darbu.

strelnieki1Pie 4.a klases viesojās Ikšķiles novada kultūras mantojuma centra „Tīnūžu muiža” vadītājs Kaspars Špēlis. Vadītājs pastāstīja bērniem par strēlnieku kaujām pie Mazās Juglas upes 1917. gadā. Rādīja karavīru relikvijas un ļāva uzģērbt tā laika karavīru ekipējumu, kā arī rosināja skolēniem būt drosmīgiem un atbildīgiem, mīlēt savu Tēvzemi, kā to darīja latviešu strēlnieki. Paldies klases audzinātājai Evai Ozerai par šo tikšanos.

n_ikstena_osmsk-8Skolas bibliotēkā notika neparasta tikšanās, kur bija uzaicināti klašu pārstāvji uz sarunu ar rakstnieci Noru Ikstenu un LNB Pakalpojumu departamenta Izstāžu nodaļas vadītāju Liegu Piešiņu. Nora Ikstena dalījās atmiņās par savu skolas laiku, par to, kāpēc viņa sāka rakstīt grāmatas, atbildēja uz skolēnu jautājumiem, kādas grāmatas viņa lasīja bērnībā, vai ir vajadzīga iedvesma rakstīšanai un daudz citu jautājumu.

Nora Ikstena un Liega Piešiņa uzsvēra, cik svarīga ir grāmatu lasīšana, ka kopīgi diskutējot par literatūru un lasīšanu, attīsta iztēli, valodas izjūtu un spēju noformulēt savu viedokli, papildina cilvēka faktoloģiskās informācijas bāzi.

lentites1Pasākuma dalībniekiem un skolas bibliotēkai tika uzdāvināta Noras Ikstenas grāmata „Ulubeles pasakas”. Paldies par noorganizēto tikšanos 4.c klases Keitas Ozoliņas mammai un klases audzinātājai Aigai Vīksnei.

Gatavojoties Latvijas valsts svētku pasākumiem, Ogres novada pašvaldībā viesojās Ogres sākumskolas 1.d un 4.d klases skolēni, lai grieztu un locītu sarkanbaltsarkanās lentītes, tādējādi vairojot patriotiskuma sajūtu un radot svētku noskaņu. Paldies klases audzinātājām Dailai Živuļinai un Guntai Jakobsonei.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece  Aija Sirsniņa