Par, ap un mežā iekšā!

26. aprīlis, 2017

2.g un 1.d klases skolēni un skolotājas devās aizraujošā un izzinošā procesā iepazīt Tomes mežu.

Ogres sākumskolas skolēni jau vairākus gadus  piedalās projekta „Mammadaba” programmā un tās rīkotajās aktivitātēs. Šogad bija iespēja piedalīties izzinošā „Meža ekspedīcijā”, to arī izmantojām. Tāpēc 19. aprīlī, 2.g un 1.d  klases skolēni un skolotājas, devās  aizraujošā un izzinošā procesā iepazīt mežu. Šoreiz tas bija Tomes mežs.

Ekspedīcijas laikā mūsu uzdevums bija atklāt, kas, kā un kāpēc tiek darīts Latvijas valsts  apsaimniekotajos mežos (LVM), kā arī noskaidrot atbildes uz dažādiem jautājumiem, kā, piemēram, cik ilgi aug koks un kas notiek ar to, kad tas neaug,

Mums bija iespēja iepazīt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu, gan arī baudīt piedzīvojumus vairāku stundu garumā, kas sastopami, dzirdami un redzami ir tikai mežā.

Gājām gan pa meža takām,  gan jaunaudzēm, gan stigām un pāri grāvjiem. Pats jaukākais ir tas, ka praktiski iepazinām meža daudzveidību un meža apsaimniekošanas ciklu, sākot no jaunaudzes līdz pieaugušam mežam. Pārbaudījām teorētiskās zināšanas, izzinot, kur ikdienā mēs izmantojam koksni, noskaidrojām, ka gandrīz ikvienā lietā (arī zobu pastā, aspirīnā, burbuļos utt.) tā ir,  kā arī mācījāmies atpazīt koku sēklas, meža dzīvnieku pēdas (šajā uzdevumā mūs mežzinis uzslavēja, ka dzīvnieku pēdas atpazīstam ļoti labi, prieks par to).

Uzzinājām arī daudz ko jaunu, – viena no interesantākajām lietām, ko uzzinājām, kas kopīgs Formulai 1 ar mežu (tas paliek noslēpums  jums)? Izzinājām, vai zaudētājs vienmēr ir zaudētājs? Vai mežs ir jāatjauno? Kā to jādara? Kāpēc ir nepieciešams izcirtums?

Lielākais prieks, ka bija daudz praktiskas darbošanās, – ikviens no mums ar mežinieku palīdzību iestādīja savu priedīti, ikvienam no mums iemācīja, kā iespējams dažādos veidos uzzināt priedes vecumu, bija iespēja pašiem nozāģēt kokus, kas traucē citiem augt un ļoti daudz ko citu. Ekspedīcijas nobeigumā satikām arī cūkmenu, baudījām gardas desiņas un atpūtāmies šūpuļtīklos!

Paldies skolēniem, kuri bija zinoši, zinātkāri un aktīvi meža pētnieki. Vecākiem paldies par atbalstu jēgpilnas izglītības procesā, logopēdei Dzintrai, kas bija kopā ar mums! Īpašs paldies rīkotājiem par iespēju piedalīties jaukā un izzinošā pasākumā! Uz tikšanos arī nākamgad LVM ”Meža dienās!”

Informāciju sagatavoja Anete,
2.g. klases audzinātāja