Noslēdzies konkurss “Kad pasaciņa ciemos nāk….9”

11. maijs, 2021

Konkursa dalībnieki attēloja pavasari, kuru iepazina rakstnieces Evijas Gulbes stāstā “Pasaka par pavasari”. Konkursa dalībnieki bija pirmie, kuri šo pasaku dzirdēja, jo rakstniece to uzrakstīja un ierunāja īpaši šim konkursam.

Pielikumi

No 15. aprīļa līdz 22. aprīlim Rīgas Jauno tehniķu centrā notika Rīgas atklātais bērnu un skolēnu LEGO konkurss “Kad pasaciņa ciemos nāk…9”.

Konkurss norisinājās neklātienē, video formātā. Katrs dalībnieks atradās savās mājās, kur noklausījās atsūtīto audio failu ar pasaku un no LEGO kluciīšiem veidoja pasakai ilustrāciju plaknē, kā gleznu.

Konkursa dalībnieki attēloja pavasari, kuru iepazina rakstnieces Evijas Gulbes stāstā “Pasaka par pavasari”. Konkursa dalībnieki bija pirmie, kuri šo pasaku dzirdēja, jo rakstniece to uzrakstīja un ierunāja īpaši šim konkursam.

Konkursā piedalījās 43 bērni no 21 izglītības iestādes no visas Latvijas.

Žūrijai bija jāpieņem grūti lēmumi, jo visi darbi bija ļoti krāšņi, interesanti un daudzveidīgi, taču tos nebija iespējams aplūkot klātienē, bet gan tikai no iesūtītajiem video un fotoattēliem. Darbi tika vērtēti trīs vecumgrupās: 6 – 8 gadi, 9 – 12 gadi un 5 – 6 gadi (pirmsskola).

Man ir neizsakāms prieks, ka, atsaucoties aicinājumam, konkursam pieteicās vairāk mūsu skolas audzēkņi, nekā iepriekšējā konkursā, kas notika rudenī, un pat viņu jaunākie brāļi un māsas, kas tikai nākošgad uzsāks savas skolas gaitas mūsu skolā.

Sirsnīgi sveicu Valteru Stukānu (1.e klase) ar iegūto 3. vietu, Evelīnu Ķēniņu (4.c klase) ar 2. vietu un Bruno Sprinci (1.e klase) ar iegūto žūrijas simpātijas balvu.

No visiem konkursa darbiem žūrija ir izveidojusi pasakai ilustrāciju video formātā.

Paldies arī Lienei Tinkusei, Zemgum Ziņģītim, Mārtiņam Savickim par piedalīšanos un vecākiem par lielisko atbalstu. Tiekamies citos konkursos!

Un kā pavasari sagadīji Tu?

Rakstu sagatavoja Diāna Ķēniņa, LEGO projektēšanas skolas vadītāja