Lego filma “Kā radās Latvijas ezeri un kalni”

10. janvāris, 2020

Latviešu tautas teika “Kā radās Latvijas ezeri un kalni” izveidota un nofilmēta Ogres sākumskolas Lego projektēšanas skolā 2019. – 2020. mācību gadā.

Latviešu tautas teika “Kā radās Latvijas ezeri un kalni”. Ogres sākumskola, Lego projektēšanas skola, 2019. – 2020. mācību gads, mūzika Uldis Marhilēvičs “Atmiņas”, iMovie, Stop Motion Studio, LEGO.

Pusotra mēneša garumā, no novembra vidus, kad radās ideja Latvijas dzimšanas dienai par godu izveidot valsts kontūru no Lego klucīšiem, Lego projektēšanas skolas dalībnieki kustināja figūriņas, cītīgi fotografēja un skolotājas pavadībā montēja kadrus kopā, veidojot filmu. Filmā izmantotas 1518 derīgas fotogrāfijas, no kurām tika radīta piecu minūšu filmiņa. Tās pamatā ir latviešu tautas teika “Kā radās Latvijas ezeri un kalni”, kuras personāži – Dievs un Velns , savstarpēji sadarbojoties, rada vienu no Baltijas ezeru zemēm – Latviju. Kādi ir Dieva un Velna nodomi, un kā viņiem veicās ar sadarbošanos, to var redzēt īsfilmā. Gribi tici, gribi netici….

 

Pulciņa vadītāja: Diāna Ķēniņa