Latvijas Arhitektūras izvirzīto darbu vērtēšana

19. maijs, 2015

Projekta „Skolnieks.Pētnieks.Pilsētnieks.” ietvaros Ogres sākumskolas skolēni piedalās Latvijas Arhitektūras 2015. gadu izvirzīto darbu vērtēšanā!

Projekta „Skolnieks.Pētnieks.Pilsētnieks.” ietvaros š.g. 14. maijā Arhitektu namā Rīgā, četri Ogres sākumskolas 4.c klases skolēni – Justīne Stāvus, Agate Roze, Rimants Roze un Matīss Jauja pārstāvēja SPP bērnu žūriju „Zirnis”, kurā darbojās kopā ar Rīgas 64. vidusskolas, Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas, kā arī ar SPP pulciņa audzēkņiem.

Latvijas-arhitektura-vertesana1

Pavisam kopā piedalījās 19 3. — 6. klašu  skolēni. No konkursa pusfinālā iekļuvušajiem 13 darbiem viņi pretendentus vērtēja jauktās 4 komandās, kam paši izvēlējās kritērijus. Rezultātu noteica, balsojot par 4 finālistiem — Vidzemes koncertzāli Cēsīs, Brīvdienu māju BRIEŽI  Talsu novadā, Latvijas ekspozīciju UNWRITTEN 14. Venēcijas arhitektūras biennālē un MIERĪGI! instalāciju Miera ielā. Uzvarējušais objekts ieguva 7 balsis,kura nosaukums nedrīkstēja tapt zināms līdz š.g.15.maijam. Mazie eksperti savu noslēpumu godam mācēja neizpaust!

Latvijas-arhitektura-vertesana2

No Latvijas Arhitektūras 2015. gada balvai izvirzītajiem darbiem SPP žūrija 15. maija vakarā svinīgajā pasākumā apbalvoja objektu „MIERĪGI! instalācijai Miera ielā ”, jo tam piemīt gan jocīgs izskats, gan funkcionalitāte un tajā izmantoti jauni paņēmieni, kā parādīt jaunu projektu.

Pēc labi padarīta darba žūrijas dalībnieki tika cienāti ar biezpiena – cepumu namiņiem un daudz ko citu!

Paldies atsaucīgajiem mūsu skolas brāļu – Oto ,Emīla un Matīsa Jauju vecākiem!

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Bardovska, Ogres sākumskolas skolotāja