Konkurss “Meklējam karotīti”

23. oktobris, 2019

Dalība konkursā “Meklējam karotīti”!

Pēc skolotājas Līgas ierosinājuma nolemjam piedalīties konkursā… un apspriežam idejas, kas mums visvairāk garšo…

Dodamies uz “Rimi” veikalu “karotītes” meklējumos.

Atrodam “Senlejas” teļa gaļu, “Zūmaņi” kartupeļus, krējumu “Baltais”, “Ķelmēnu” maizīti, “Zemnieku” olas, “Limbaži” pienu un “Dobele” miltus. Mēģinām saprast, ko no tā varam pagatavot.

Vēl atceramies, kur, braucot ekskursijā, esam redzējuši vislielāko zaļo karotīti un dodamies un “Getliņu” veikalu pēc tomātiem.

Paķeram sagādātos produktus, bļodiņas, karotītes, gumijas zābakus, pieres lukturīšus un dodamies pie klasesbiedrenes Agates. Gatavojam kopā tur, kur mums pašiem patīk vislabāk – svaigā gaisā! Un – uz ugunskura! Un – tumsā!

Tā kā esam saliedēta klase, pavārmākslas process gluži netīšām izvēršas izklaidējoši radošā un satriecošā piektdienas vakarā. Visi kopā strādājam, atpūšamies un mācāmies novērtēt to, ko mums dod daba un to, ko mums dod vietējie ražotāji… Kopā pētām, kas ir nepieciešams, ko var atrast veikalā un ko varam mācīties iegūt, radīt, izaudzēt paši.

Kāpēc mums ir jāuzvar? Tāpēc, ka daram kopā, daram tā – kā mums visvairāk patīk!

Un, meklējot zaļo un bordo “karotīti”, esam izdomājuši, atraduši un piešķīruši vēl vienu – savējo – koka karotīti – pašu audzētai produkcijai!

Tā nu esam pagatavojuši un gardu muti baudījuši ugunskura zupu un pankūkas.

Konkursa video sagatavoja Mārtiņa mamma Diāna – https://youtu.be/Rh5xUNZsKAY

Aprakstu un receptes sagatavoja Matīsa mamma Eva.