Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” īstenošana Ogres sākumskolā

30. novembris, 2018

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir lielākā Latvijas simtgades dāvana, kas sniegta bērniem un jauniešiem mūsu valstī.

Iniciatīva “Latvijas skolas soma” ir lielākā Latvijas simtgades dāvana, kas sniegta bērniem un jauniešiem mūsu valstī. Šīs programmas ietvaros ikvienam skolēnam nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt mūsu kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

“Latvijas skolas soma” norisēm ir jābūt tieši saistītām ar mācību un audzināšanas darba saturu, norisēs piedalās visi skolēni, tās ietvaros jānodrošina vismaz viena aktivitāte semestrī katram skolēnam.

Kā tad Ogres sākumskolas skolēniem ir veicies iniciatīvas “Latvijas skolas soma” īstenošanā?

No šī gada 6. septembra, kad svinīgi tika atklāta programma “Latvijas skola soma”, līdz mūsu valsts simtgades svētkiem 2018. gada 18. novembrim, mūsu skolēni jau piedalījušies ap 100 programmas aktivitātēm, kopā iesaistoties 763 skolēniem ( katrs skolēns piedalījās vismaz 3 aktivitātēs).

Valsts svētkiem veltītajā koncertā 7.novembrī, Ogres KC, skolēni piedzīvoja Smilšu kino– tā bija emocijām bagāta un enerģijas piepildīta māksla, kas no mākslinieka prasa precizitāti, ātrumu un spēju koncentrēties. Smilšu animācijas priekšnesums radīja gaistošu mirkļa burvību – tik mainīgu, netveramu, emocionālu, skaistu un reizē arī tik vienkāršu.

Viens no populārākajiem apmeklējuma mērķiem šajā laika posmā bija Ogres Vēstures un mākslas muzejs, kuru programmas ietvaros apmeklējuši gandrīz 500 skolēni. Paldies muzeja darbiniekiem par iespēju, iepazīt skolēniem muzejprogrammas , kā piemēram “Latviešu karavīrs. 1918-1940”,  “Mana dzimtene Latvija”,  “Dzelzceļš Ogrē. Esmu drošs pie dzelzceļa”, “Ar zvanu skaņām” u.c.

Skolēniem ļoti patika “Zili brīnumi” izbraukuma eksperimenti ar sauso ledu un šķidro slāpekli. Mākoņi, mākoņi ziepju burbuļos un mākonis ar lietu istabā. Sasaldēti gaisa baloni, pašgatavots saldējums, -200 grādos “cepti” maršmelo, uz vietas gatavots saldējums.

Laboratorium .lv izbraukuma nodarbībās, kurās katram skolēnam bija iespēja izmēģināt kādu eksperimentu. Tās bija ļoti dinamiskas un jautras. Iemācījāmies, kas notiek ar strāvu, kā tā rodas, kas notiek ar ūdeni! .Šādā veidā informāciju atcerēties ir daudz vieglāk.

Nodarbībās skolēni mācījās darot, caur savu personīgo pieredzi, eksperimentēja, lai apzinātos un izprastu likumsakarības, un arī  iemīlētu zinātni!

Ogres sākumskolas skolēni noklausījās un piedalījās tradīciju stundā, kuru vadīja Stāstniece no Ventspils Līga Reitere. Dzirdējām Vargana stāstu par ritma rīkiem, par glītrakstīšanu, par laba rakstāmrīka izvēli, par stājas un attieksmes veidošanu.

Sesto klašu skolēni Rīgā apmeklēja Bērnu zinātnes centru „Tehnoannas pagrabi”. Tas bija interaktīvs ceļojums sajūtu pasaulē. Ekspozīcijā apvienojas māksla, zinātne un rotaļlietu pasaule ar mērķi – atmodināt skolēnos radošu izziņas garu, tika apmeklēts  arī planetārijs, kuras laikā varēja aizceļot uz zvaigznēm.

Varētu vēl uzskaitīt daudz aktivitātes, kā, piemēram,  nodarbības Andreja Pumpura muzejā Lielvārdē, Rīgas kuģniecības un vēstures muzejā, Zelmas maiznīca u.c. un tas viss ir piedzīvots pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.

Šī iniciatīva palīdz mums skolēnos attīstīt kultūras izpratnes un izpausmes kompetences, paaugstina izglītības kvalitāti, stiprina nacionālo identitāti, pilsoniskumu, kā arī  mazina sociālo nevienlīdzību.

Informāciju sagatavoja direktores vietniece Aija Sirsniņa