Iepazīstam Ogri!

29. septembris, 2015

Krāsaini rudenīgajā 18. septembra rītā 1.g klase kopā ar audzinātāju devās pārgājienā uz ugunsdzēsēju depo un Ogres vēstures un mākslas muzeju.

Krāsaini rudenīgajā 18. septembra rītā 1.g klase kopā ar audzinātāju devās pārgājienā uz ugunsdzēsēju depo un Ogres vēstures un mākslas muzeju.

Ugunsdzēsēju depo mūs sagaidīja ieinteresēti un atsaucīgi ugunsdzēsēji, kuri mums pastāstīja par savu ikdienu, par to, cik nozīmīga un reizē bīstama ir šī profesija. Ugunsdzēsēji mums ļāva ne tikai iekāpt ugunsdzēsēju auto, bet arī parādīja trenažieru zāli un ļāva pielaikot ugunsdzēsēju apģērbu. Viņi mums atgādināja, kas ir jāievēro ikdienā, lai justos droši. Atgādināja tālruņa numuru, uz kuru jāzvana, ja notikusi nelaime.

Pēc ugunsdzēsēju depo apmeklējuma devāmies uz Ogres vēstures un mākslas muzeju. Muzejā mūs laipni sagaidīja muzeja darbinieces. Gides pavadībā mēs „iekāpām” vilcienā „Rīga – Ogre”, lai katrā stacijā iepazītu ko jaunu un interesantu par Ogres pilsētu. Ogres vēstures un mākslas muzejā mēs uzzinājām ne tikai par Ogri kā kūrorta pilsētu, bet arī iepazināmies un aplūkojām agrākos peldkostīmus, traukus, telefonus u.c. lietas. Mums bija iespēja pielaikot dažādas smalkas cepures un kopīgi ar tām nofotogrāfēties. Izstādē „Ogre pasaulē” aplūkojām vēsturnieka Arno Smiltnieka vairāku gadu garumā savākto kolekcija par Ogres pilsētas vārda divdomīgo tulkojumu svešvalodās . Stāstu par Ogres vārda daudzveidīgo dzīvi plašajā pasaulē, par milžiem-cilvēkēdājiem komiksos, pasaku grāmatās, mūzikā un ne tikai.

Sakām lielu paldies par atsaucību un atbalstu Tīnas un Elizabetes mammām! Paldies ugunsdzēsējiem un muzeja darbiniecēm par jauko un interesanto stāstījumu!

Turpināsim iepazīt Ogri arī turpmāk!

Informāciju sagatavoja
1. g klases skolēni un audzinātāja Anete